Workshop Ozobot pro kolegy


Organized by:

Gymnázium Jana Keplera, Informatikáři informatikářům

Contact email:

sandova@gjk.cz

Happening at:
Parléřova 118/2, Hradčany, 169 00 Praha-Praha 6, Česká republika

From Thursday 20th of October 2016 at 15:00 to Thursday 20th of October 2016 at 17:00

Description:

Ozobot je malý robot, který se vejde do dlaně a umí sledovat čáru. Třeba nakreslenou fixkou na obyčejný papír. Nebo prstem na tablet. Kromě sledování čáry má i sadu příkazů, kterými se dá „programovat“ a řešit různé úlohy a zadání. Programovat jej lze opět na papíře pomocí statických kódů fixkami, na tabletech blikajícími kódy či na webové stránce v prostředí Ozoblockly s následným „nablikáním“ příkazů do Ozobota. Workshop je určen pro kolegy, kteří by se chtěli s Ozobotem seznámit a osahat si jej.

More information:

https://goo.gl/forms/lYLzS95vAxzhJ3up1

This event is for:
  • Employed adults
  • Other (see description)
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Robotics
  • Playful coding activities
  • Art and creativity
  • Visual/Block programming
  • Game design
Tags:
  • robot
  • Ozobot
Share the event:
October 2016
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      


Nearby upcoming events:

Co se u nás naučíte? Naučíte se programovat jeden z mnoha programovatelných mikropočítačů. Vyzkoušíte jeho použití pro generování zvuku i zpracování dat sesbíraných pomocí senzorů a také to, jak pomocí takového nástroje navrhnout interaktivní instalaci. Nahlédnete do oblasti kreativního světa a uměleckotechnických aplikací v prostředí Institutu intermédií, kde vznikala představení pro Novou scénu Národního divadla či instalace prezentované po celém světě… Seznámíte se s vysokoškolským prostředím Fakulty elektrotechnické ČVUT, která se později může stát i vaší fakultou. Součástí workshopu budou vstupy externího lektora jako komentované videoprojekce a další ukázky z oblasti umění, designu a kreativního průmyslu. Workshop je určen především studentům středních škol. https://docs.google.com/forms/d/1C_Veywdu9DKl6mHU9odTgE60jfYK63eHkrjwQ0rPW_8/edit
Start: Oct 20, 2018
EURid se zapojí již třetím rokem do iniciativy EU CodeWeek. Letos proběhnou během dvou dní workshopy pro děti prvního i druhého stupně základních škol, během kterých se budou mít možnost seznámit se základy algoritmizace a programování. Na výběr bude multimediální programovací nástroj Baltík, SketchUp nebo workshop s roboty Lego MINDSTORMS. Akce se uskuteční v atraktivních prostorách Národní technické knihovny v Praze v Dejvicích. Workshopy povedou zkušení lektoři z TIB, z.s. EURid will be participating in this year’s EU CodeWeek for the third year running, hosting workshops with the goal of teaching basic programming skills to children in the 4th/5th and 6th/7th grade. The classes will be able to choose the multimedia programming tools called Baltie, SketchUp or discover the universe of Lego MINDSTORMS robots. It will take place on the attractive premises of the National Library of Technology in Prague – Dejvice. The workshops will be run by experienced tutors from TIB, z.s.
Start: Oct 18, 2018
Workshopy pro žáky 5. třídy zaměřené na rozvoj algoritmizačních a programátorských dovedností s podporou robotických sad.
Start: Oct 18, 2018
Programovací workshop pro věkovou kategorii 9-14 let v prostředí Scratch, vzdělávací nástroj vyvinutý univerzitou MIT. Účastníci budou vytvářet interaktivní, zábavné příběhy, animace a hry. Vhodné i pro úplné začátečníky. Akce je pro účastníky zdarma. Data4You Vás zve na programovací workshop v prostředí Scratch, vzdělávací nástroj vyvinutý univerzitou MIT. V rámci workshopu budou účastníci vytvářet interaktivní, zábavné příběhy, animace a hry. Scratch je skvělou volbou pro naučení se, jak programovat. Žádná předchozí zkušenost s programováním není nutná. Tato akce je určena pro věkovou kategorii od 9 do 14 let. Program: 14.00 - 14.15 Registrace a vytvoření Scratch účtu 14.15 - 15.30 Seznámení se s prostředím Scratch, vytvoření jednoduché hry 15.30 - 15.45 Přestávka 15.45 - 17.00 Zdokonalení hry - navrhni si sám/a, co by tvá hra měla dále umět a společně to vytvoříme Co se účastníci dozví na našem workshopu programování ve Scratch: - Poznají fungování Scratch (Stage, Sprites Window, Block Palette a oblast skriptů) - Pochopí tok řízení a zpracování události - Vyvinou jednoduchou hru včetně animace a zvuku Můžete si vzít svůj notebook nebo využít jeden z počítačů v učebně. Aplikace Scratch běží ve vašem prohlížeči: https://scratch.mit.edu) a funguje tedy jak ve Windows tak i Mac OS X a Linux, ale vyžaduje Flash, takže nebude fungovat na telefonu nebo tabletu. Poznámka pro rodiče - pokud chcete doprovázet vaše dítě, jste vítáni.
Start: Oct 20, 2018