Młody Konstruktor, czyli programowanie w Scratch


Organized by:

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach

Contact email:

KGalla@nauczyciele.ksiazenice.szkola.pl

Happening at:
Al. Marylskiego 3, 05-825 Książenice, Polska

From Thursday 1st of September 2016 at 12:10 to Friday 21st of June 2019 at 12:10

Description:

Innowacja programowa zakłada rozwój umiejętności programowania, logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, a także umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie będą zajmować się wizualnym programowaniem prostych sytuacji, historyjek, nauczą się myślenia algorytmicznego w praktycznych sytuacjach problemowych, będą poszukiwać w sieci informacji przydatnych w rozwiązywaniu stawianych zadań i problemów. Dużą uwagę poświęcimy zagadnieniom etycznym w środowisku komputerowo-sieciowym, czyli przestrzeganiu prawa i zasad bezpieczeństwa. Program jest także szansą na kształtowanie kompetencji miękkich wśród uczniów. Kompetencje "miękkie" koncentrują się na sposobie zachowywania się podczas pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Sprawdzają postawy umożliwiające reagowanie w sposób skuteczny w danej sytuacji. Innowacja zakłada rozwój takich umiejętności osobistych, jak zdolność do motywowania samego siebie, inicjowania nowych rozwiązań, sprawne zarządzanie sobą i swoją pracą, komunikowanie się w zespole, przekonywanie innych ich do swoich racji, motywowanie innych, inspirowanie, a także zarządzanie zespołem. W klasach, w których wdrażamy innowację, wprowadzamy także elementy oceniania kształtującego, w tym OK zeszyty dla uczniów. Nauczyciele prowadzący innowację będą uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej „Kurs – OK zeszyt”.

More information:

http://www.ksiazenice.szkola.pl/

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Basic programming concepts
Tags:
Share the event:
September 2016
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  


Nearby upcoming events:

Uczniowie wszystkich klas 4 podczas lekcji będą uczyli się programować Lofiroboty (silniki, czyjniki odległości, światła, buzzer). Podczas zajęć powstanie filmik reklamujący naukę programowania oraz Codeweek.
Start: Oct 8, 2018
W ciagu całego tygodnia będziemy przez dwie godziny dziennie kodowal. w Scratch, Scratch Junior. Scottie Go, na tablicy interaktywnej oraz na macie Mistrzów Kodowania, Będziemy programowali pszczółki Bee Bot, ozoboty oraz kodowali dyktanda graficzne i układali kolorowe kubeczki. Każdego dnia wykorzystamy dwie aktywności. W programowaniu będą brali udział wszyscy chętni uczniowie z klas I-VI naszej szkoły.
Start: Oct 7, 2018
Robo Dance to taniec uczniów klas 2-6 oraz taniec robotów mBot. Społeczność szkolna będzie miała okazję obejrzeć kilkuminutowy spektakl taneczny.
Start: Oct 14, 2018
Wspólne kodowanie rodziców ze swoimi dziećmi. To juz 4 edycja Zakoduj Łazy
Start: Oct 8, 2018