Microsoft Make Code Basics

From Sunday, October 6, 2019 12:00 AM
to Friday, October 11, 2019 12:00 AM

Obchodní akademie a VOŠE Tábor

Invite-only in-person activity

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola ekonomická, Tábor, Czech Republic

We´re going to learn Make Code basics in an online environment only (without using Micro:bits) to get elementary knowledge what coding with this block programme is about. We´ll learn how to make flashing hearts, name tags, smiley buttons and rock-paper-scissors. This activity will be the beginning of further coding with Make Code and Micro:bits.

http://www.oatabor.cz

    High school students
    Visual/Block programming
    micro:bit Make Code

Nearby upcoming activities:

Nahlédněme pod pokličku umělé inteligenci

Tue, Oct 20, 2020 10:15 AM

V dnešní době je oblast umělé inteligence jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí informatiky. Objevuje se v mnoha programech, které běžně využíváme. Pochopit tento pojem a uvědomit si, kde všude se nás umělá inteligence dotýká, může být náročné. Během této akce bychom Vám chtěli tento pojem přiblížit a dát Vám šanci si během praktických ukázek vyzkoušet využívat, ale třeba i vytvářet, umělou inteligenci. V prostředí Microsoft Azure si prakticky vyzkoušíme vytvořit aplikaci využívající algoritmy pro počítačové vidění a podíváme se na tvorbu tzv. ChatBota. Všechny tyto algoritmy jsou volně dostupné a je možné je využívat zdarma. Akce bude probíhat jako živá událost v prostředí Microsoft Teams. Účastníkům budou zapůjčeny licence s přístupem do Microsoft Azure.

Naučte se programovat s využitím hry Minecraft: Education Edition

Tue, Oct 13, 2020 10:15 AM

Kdo by neznal populární hru Minecraft. Během této akce se naučíte naprogramovat robotického agenta v prostředí Minecraft: Education Edition. Ukážeme si, že úlohy, které plní robot v Minecraftu, by klidně mohl zvládat skutečný robot v reálném světě. Budeme tak řešit skutečné problémy jen přenesené do virtuálního světa. Programovat budeme v prostředí MakeCode, které díky využití blokových prvků otvírá brány programování i úplným začátečníkům. Všem účastníkům bude zapůjčena licence na Minecraft: Education Edition. Během online akce vysílané živě v prostředí Microsoft Teams si společně vyzkoušíme několik základních programovacích úloh v prostředí této populární hry. Podmínka pro účastníky: Nainstalovat si na své zařízení aplikaci Minecraft: Education Edition, která je volně ke stažení na: https://education.minecraft.net/get-started/download

DojoCon 2020

Sat, Oct 24, 2020 10:00 AM

Online akce pro všechny holky, kluky a jejich rodiče, které baví programování a online svět. Akce je určena primárně pro děti od 9-14 let, kteří mají už základní počítačové dovednosti, ale spolu s rodiči workshopy jistě zvládnou i úplní začátečníci. Program: 10:00 - krátké zahájení 10:05-10:50 Workshop - The Hacker (bezpečně na internetu), který povedou experti na kyberbezpečnot. Na dvou případech ukaží reálné nebezpečí, které hrozí online každému z nás a to nejen z pohledu případné oběti, ale i útočníka. Uvidíme jak těžké, či lehké to je, například přijít o přístupové údaje na sociální sítě. 11:00 - 11: 50 Workshop - Moje první webovka s mentory z CoderDojo. Ukážeme si jak funguje webová stránka v HTML a CSS, jak na obrázky a odkazy. A pak si společně i něco naprogramujeme. Děti budou mít možnost vybrat si mezi workshopem pro začátečníky a pokročilé. 12:00 - 12:50 Zdravě u počítače s fyzioterapeutkou z centra Namao. Jak děti, tak dospělí tráví u počítače dlouhé hodiny a pandemie to ještě podpořila. Naučíme se jak správně sedět a jak si zacvičit. Registrace e-mailem do 16.10. 2020 kontakt.cz@coderdojo.com Těšíme se na všechny malé i větší programátory a programátorky!:)