Jesienne zabawy z kodowaniem na dywanie

From Thursday, October 18, 2018 8:00 AM
to Thursday, October 18, 2018 9:00 AM

Miejskie Przedszkole nr 21 im. Wesołej Ludwiczki w Katowicach

Other

Ul.Tysiaclecia, Katowice, Polska

Zabawy z kodowaniem na dywanie. Przenoszenie informacji na matę do kodowania według instrukcji.

    Pre-school children
    Unplugged activities Playful coding activities Art and creativity
    jesień Kodowanie na dywanie drzewo mata do kodowanie

Nearby upcoming activities:

Przedszkolaki w świecie kodowania

Mon, Oct 5, 2020 8:00 AM

W trakcie edukacji zdalnej, bardzo przydatne były dla mnie wszelkiego rodzaju aplikacje, za pomocą których przygotowywałam zabawy dla przedszkolaków. Teraz, w miarę możliwości, chciałabym stworzyć takie zabawy razem ze swoją grupą. Będziemy wspólnie uczyć się, jak przygotować memory czy puzzle w wersji online za pomocą strony learningapps.org; jak przygotować koło fortuny z zadaniami za pomocą strony worldwall.net czy jak przygotować quiz dzięki stronie quizizz.com. Jako podsumowanie naszych działań, postaramy się wspólnie stworzyć film dzięki aplikacji Canva, który będzie wspomnieniem i udokumentowaniem naszych działań. Ponieważ od września będziemy już starszakami, przygotowanie takich aplikacji nie powinno sprawić nam problemu! Zwłaszcza, że wykorzystamy tablice multimedialną! :)

Czarodziej Baltie wie, jak alfabet mówi się

Mon, Oct 19, 2020 8:00 AM

Uczniowie klasy 1 nauczą się, a potem stworzą projekt w programie Baltie, który będzie polegał na wyświetleniu podstawowych liter alfabetu polskiego. Class 1 students will learn and then create a project in the Baltie program, which will consist in displaying the basic letters of the Polish alphabet.

MDK KODUJE

Sun, Sep 20, 2020 12:00 PM

W ramach kodowania podsumujemy znajomość wychowanków z zakresu kodowania. Nasze działanie zakończymy tradycyjnie konkursem, który jest kontynuacją działania koduj z kl@są.