Coding offline full of mystery and fun


Organized by:

Edyta Borowicz-Czuchryta

Happening at:
DW815 30, 21-100, Polska

From Tuesday 9th of October 2018 at 12:30 to Tuesday 9th of October 2018 at 14:30

Description:

uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie odkrywają tajniki kodowania off, które jest również pełne tajemnic, radości i zaskoczeń!!!

More information:

http://www.spszczekarkow.pl

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Unplugged activities
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

W ramach projektu przeprowadzimy 8 warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży ze wsi Franciszków. Podczas warsztatów nauczymy uczestników jak robić własne gry planszowe, przeanalizujemy na czym polega dobra gra planszowa, przygotujemy własną grę, stworzymy zasady, zaprojektujemy ją od strony mechanicznej i wizualnej i wydrukujemy w druku 3D. Prototyp gry zostanie umieszczony na stronie stowarzyszenia w formacie STL i każdy będzie mógł go pobrać i wydrukować sobie własną grę. Wstępnie zakładamy, że gra będzie się składać z planszy, pionków, kostek, kart postaci, zasobów, ale wszystko zależeć będzie od kreatywności uczestników warsztatów. Będzie to pierwsza gra w Polsce, którą całkowicie będzie można wydrukować na drukarce 3D : )
Start: Oct 20, 2018
Przybliżenie podstawowych informacji związanych z programowania. Prezentacja tworzenia stron internetowych i aplikacji mobilnych. Zabawa z kodowaniem. Wszystko to po to, aby zwiększyć motywacje do działania i rozwijania się w ramach kompetencji cyfrowej.
Start: Nov 22, 2018
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja Projekt będzie realizowany w 23 szkołach podstawowych w 9 gminach w podregionie chełmsko - zamojskim. Objętych wsparciem zostanie 123 nauczycieli i 1698 uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Przeprowadzonych zostanie 3690 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2 pozwolą w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. Zostanie przeprowadzonych 4590 godzin dydaktycznych szkoleń dla nauczycieli, w trakcie których zostaną oni przygotowani do prowadzenia zajęć z podstaw programowania, zdobędą umiejętności z zakresu efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji wczesnoszkolnej oraz otrzymają wsparcie profesjonalnych trenerów na każdym etapie wdrażania zajęć. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć, taki jak tablety, maty edukacyjne, klocki LEGO WeDo 2, kamery czy zestawy bluetooth. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego szkół objętych wsparciem poprzez pozostawienie w placówkach po zakończeniu projektu całego sprzętu teleinformatycznego, materiałów i pomocy dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia zajęć.
Start: Aug 1, 2017
Coding with Scottie Go! is an eTwinning project which is about introducing coding to young learners with Scottie Go! board games.
Start: Oct 1, 2018