wymyśl, zaprojektuj, wydrukuj


Organized by:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsk

Contact email:

sekretariat@zsp1slupsk.pl

Happening at:
Szczecińska 60, Słupsk, Polska

From Monday 15th of October 2018 at 10:00 to Friday 26th of October 2018 at 13:30

Description:

Warsztaty projektowania metodą Design Thinking i drukowania 3D dla uczniów.

More information:

http://zsp1slupsk.pl

This event is for:
  • High school students
Main themes:
  • Art and creativity
  • 3D printing
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Projekt polega na zorganizowaniu interdyscyplinarnego zespołu złożonego ze specjalistów oraz młodzieży harcerskiej w celu stworzenia swoistej encyklopedii polskiej przyrody w postaci zestawu szczegółowych trójwymiarowych modeli zwierząt, drzew, roślin i najważniejszych obiektów polskiej przyrody nieożywionej wraz z opisami zawierającymi ciekawostki i specyfikację. Całość wystawy będzie mobilna, co pozwoli na jej prezentowanie w dowolnych miejscach publicznych np. w koszalińskich szkołach. W realizację projektu zaangażowani będą harcerze i harcerki z koszalińskich drużyn, którzy stworzą interdyscyplinarne sekcje i będą zajmować się poszczególnymi elementami projektu. Wsparciem dla nich będą specjaliści, członkowie KPH i instruktorzy harcerscy. Harcerze i harcerki zaprojektują 100 trójwymiarowych modeli, wydrukują je na drukarce 3D, naniosą szczegóły i naturalne barwy, opatrzą opisami oraz zbiorą wszystko w reprezentatywną całość
Start: Oct 20, 2018
Realizujemy projekt w ramach konkursu grantowego fajnegranty.pl finansowanego przez fundację CodeDojo Polska i T-Mobile Polska. Nasz projekt dotyczy stworzenia modeli 3d budynków opactwa cysterskiego w Pelplinie oraz części architektonicznych a następnie udostępniania wydruków 3d dla celów osób niewidomych, które do tej pory nie miały możliwości zapoznania się z pięknem architektury. Wydruki będziemy realizowali na otrzymanej z fajnegranty.pl drukarce 3d firmy Skriware. Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin naszej placówki wszystkie osoby zainteresowane tematyką projektowania i druku 3D - wprowadzimy Was w świat nowych możliwości.
Start: Oct 20, 2018
Gra "Złapmy lwa" rozwija wiele umiejętności m.in. myślenie logiczne, strategiczne, pamięć, orientację przestrzenną, umiejętność analizy i rozwiązywania problemów oraz cechy takie jak intuicja, koncentracja oraz umiejętność doskonalenia się. Jest to program w zakresie wprowadzania programowania, kodowania we wczesnym etapie szkolnym.
Start: Sep 9, 2018
#SuperKoderzy Jedynki to zespół 14 uczniów pod opieką pani Marzeny Adamczewskiej i pani Beaty Wołk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, który bierze udział w Ogólnopolskim Programie #SuperKoderzy -realizujący ścieżkę Odkrywcy Świata. Celem udziału w programie jest budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych i medialnych poprzez wykonywanie zadań edukacyjnych opartych na elementach programowania. Uczniowie pod opieką nauczycieli będą badać zjawiska atmosferyczne, a pomiary analizować poprzez kodowanie w języku Scratch. Ponadto celem jest pogłębianie wiedzy przedmiotowej i interdyscyplinarnej oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej poprzez wspólne wykonywanie zadań. Realizację programu rozpoczęto 4 października 2018 r. Podczas pierwszych dwóch godzin zajęć uczniowie poznawali aplikację Scratch, jej interfejs. Zostali przeprowadzeni przez proces zakładania konta, wykonali pierwsze skrypty w Scratchu, wprowadzili pierwsze instrukcje warunkowe i świetnie się bawili. Przed nami wiele godzin pracy ze Scratchem, będziemy tworzyć samodzielne sceny oraz duszki, dokonywać płynnych przejść między scenami, tłami, poznamy sposoby tworzenia prezentacji .
Start: Oct 4, 2018