Kod do przyszłości

From Saturday, October 6, 2018 10:00 AM
to Saturday, October 6, 2018 4:00 PM

Fundacja Rozwoju Edukacji Elektronicznej

Other

Oxford Tower, Tytusa Chałubińskiego, Warszawa, Polska

Zapraszamy do Oxford Tower - Warszawa na nasze warsztaty w ramach - Inauguracji CodeWeek 2018. Będzie się działo!

https://koddoprzyszlosci.pl

    Pre-primary education Primary school
    Robotics

Nearby upcoming activities:

Ekowarsztaty w Centrum ElektroEkologii
Sat, Oct 8, 2022 10:00 AM

♻️ Weź udział w ElektroEkologicznym Hackathonie i znajdź rozwiązanie, które pomoże zwiększyć liczbę oddawanych elektrośmieci wśród młodzieży!


♻️ W Centrum ElektroEkologii wierzymy w młodzież. To oni stoją na czele wielu akcji proekologicznych. Dlatego już w październiku organizujemy wyjątkowy hackathon, w którym młodzież może stworzyć zaprezentować swoje pomysły na rzecz zwiększenia liczby oddawanych elektrośmieci wśród młodzieży. Hackathon to jest świetna okazja, aby dopracować swój pomysł pod okiem ekspertów z branży.


Jak wziąć udział w Hackathonie?
1️⃣ Zbierz max 4-osobową grupę wśród swoich kolegów i koleżanek, wspólnie wykonajcie zadania zgłoszeniowe
2️⃣ Wyślij zadania zgłoszeniowe wraz z wymaganymi zgodami formalnymi na adres centrumelektroekologii@gmail.com do 5 października
3️⃣ Wybrane zespoły zostaną zaproszone do Warszawy, gdzie w sobotę 8 października odbędzie się finał Hackathonu!


Razem z ekspertami uczniowie będą dopracowywać swój pomysł, aby na koniec dnia zaprezentować go przed jury oraz pozostałymi uczestnikami. Forma prezentacji jest dowolna - prezentacja PowerPoint, makieta, prezentacja słowna, itp.
Szczegóły wydarzenia oraz wszystkie niezbędne pliki znajdują się na stronie: https://www.centrumelektroekologii.pl/hackathon


Do wygrania super nagrody!
🥇 miejsce: Smartfony Galaxy serii A dla uczniów i nauczyciela/opiekuna oraz wejście do półfinału programu Solve For Tomorrow (https://solvefortomorrow.pl/)
🥈 i 🥉 miejsce: słuchawki Samsung Galaxy Buds2 dla uczniów oraz nauczycieli/opiekunów


Organizator:
Centrum ElektroEkologii


Partnerzy wydarzenia:
ElektroEko
Samsung Polska
Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog
UNEP/GRID-Warszawa
Climate Leadership


Grafika żółwia w Pythonie
Mon, Oct 18, 2021 4:00 PM

Szkolenie dla nauczycieli zainteresowanych rozwiązywaniem zadań graficznych w języku Python z wykorzystaniem grafiki żółwia. Poznamy podstawowe polecenia sterujące ruchem żółwia. Nauczymy się definiować własne funkcje, stosować kolorowanie, losowanie, iterację oraz prostą rekurencję. Pokażemy jak testować rozwiązania i oceniać prace uczniów.

Laboratoria Przyszłości w szkole
Sun, Sep 25, 2022 7:00 AM

W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie im. Jana Brzechwy będą zapoznawac się z nowoczesnymi technologiami pod bacznym okiem wykładowcy prowadzącego certyfikowane szkolenia dla polskich nauczycieli z zakresu między innymi druku 3D. Podopiecznym zostaną przedstawione zagadnienia związane z robotyką, programowaniem, modelowaniem oraz drukiem 3D, jak i również pracami manualnymi, takimi jak haftowanie czy majsterkowanie. Dodatkowo w ramach pozyskanych sprzętów dla przedmiotów przyrodniczych uczniowie będą mogli korzystać z nowych mikroskopów oraz teleskopów. Zakładanym efektem końcowym ma być interdyscyplinarne wykorzystywanie pomocy dydaktycznych z programu Laboratoria Przyszłości.