Codeweek s eTwinningem 2018


Organized by:

DZS/NSS eTwinning

Contact email:

kupilikova@plzen.eu

Happening at:
Plzeň, Česko

From Saturday 20th of October 2018 at 09:00 to Saturday 20th of October 2018 at 12:30

Description:

Akce je určena učitelům mateřských, základních a středních škol a proběhne v rámci národní konference Erasmus+/eTwinning 2018 v Plzni. V první části sobotního dopoledne si učitelé budou moci vybrat jeden ze čtyř workshopů (Včelka Bee-Bot v akci, Není pouze jedna cesta!, Micro:bit v Říši divů, Scottie Go!). Během hodinového workshopu si účastníci prakticky vyzkouší programovat konkrétní technologie a dozví se, jak je využít v široké škále vyučovacích předmětů nebo také v rámci mezinárodní spolupráce. Na workshopy následně naváže panelová diskuze, během které společně otevřeme téma důležitosti programování ve školní výuce.

This event is for:
  • Employed adults
  • Unemployed adults
  • Other (see description)
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Robotics
  • Playful coding activities
  • Art and creativity
  • Visual/Block programming
  • Game design
  • Augmented reality
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Einfache und grundlegende Beispiele der Programmierung in TI Basic mit dem TI Innovator und dem TI Rover Für Schülerinnen und Schüler der HTL Braunau
Start: Oct 21, 2018
Kodu Cup je soutěž programování v Kodu Game Lab, což je vizuální programovací jazyk a stejnojmenná aplikace společnosti Microsoft, která byla vytvořena za účelem vytváření vlastních her. Prostředí Kodu je velmi intuitivní a bylo vytvořeno tak, aby jej mohly intuitivně používat i děti. Kodu v sobě spojuje dva velmi důležité prvky potřebné pro rozvoj myšlení v mladém věku: kreativitu a logiku. Na začátku má uživatel k dispozici jen základní desku světa. Deska není tvarovaná a neobsahuje žádné objekty. Záleží pouze a výhradně na kreativitě jednotlivce (případně vedení pedagoga), jak se světem naloží. Může se rozhodnout desku zvětšit, zmenšit, vytvořit ve svém světě hory, údolí, jezera či cesty. Opravdová zábava a zapojení logického myšlení pak přichází ve fázi, kdy uživatel přidává do hry objekty. Každý objekt je možné programovat a každý objekt může mít své specifické nastavení. Nastavit lze také vlastnosti světa jako takového, uživatel může např. určit, zda se hra bude odehrávat ve dne či v noci. Hry je možné zasílat do soutěže do 20. 12. 2018. Více informací naleznete na http://koducup.cz a https://www.facebook.com/koducupcz/
Start: Nov 1, 2018
Wir, d. i. interessierte Schülerinnen und Schüler der Klassen 7 und 8, treffen uns in der Mittagspause am Dienstag im Computerraum des RMG und programmieren, was das Zeug hält.
Start: Sep 25, 2018
Dieser Kurs fördert im Rahmen des Enrichment-Programms der Schülerakademie Main/Rhön besonders begabte Schülerinnen und Schüler und ermöglicht Projekte, für die im normalen Schulbetrieb sonst nie Zeit ist.
Start: Oct 6, 2018