Setkání učitelů matematiky a informatiky


Organized by:

Jednota školských informatiků společně s MFF UK v Praze

Contact email:

daniel.lessner@jsi.cz

Happening at:
Malostranské nám. 2/25, Malá Strana, 118 00 Praha, Czechia

From Thursday 20th of September 2018 at 09:00 to Thursday 20th of September 2018 at 17:00

Description:

Závěrečnou konferenci projektu DIS-CODE zaměřeného na výuku matematiky ve spojení s informatikou využijeme k setkání učitelů těchto předmětů. Krátká vystoupení a praktické dílny poslouží jako příležitost ke hledání společné řeči a sdílení zkušeností. Nikdo nepochybuje, že spolu matematika a informatika úzce souvisí. Setkání umožní jejich vztah konkretizovat a hledat, co přesně máme společného a kde si můžeme ve výuce vzájemně pomoci – nebo naopak kde leží pasti nenápadných rozdílů.

More information:

https://www.mff.cuni.cz/verejnost/setkaniMI/

This event is for:
  • Other (see description)
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Data manipulation and visualisation
  • Robotics
  • Unplugged activities
  • Playful coding activities
  • Visual/Block programming
  • Motivation and awareness raising
Tags:
Share the event:
September 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018