Vytvoř si vlastní webové stránky - workshop makeITtoday


Organized by:

makeITtoday

Contact email:

hello@makeittoday.cz

Happening at:
Prague StartUp Market, Bubenské nábřeží 13, Prague 7-Holešovice, Czechia

From Saturday 13th of October 2018 at 11:00 to Saturday 13th of October 2018 at 12:00

Description:

Internet používáme skoro každý den a zajímá tě, jak se webová stránka tvoří? Chceš mít vlastní stránku o svém koníčku, projektu nebo prostě o sobě? Provedeme tě vytvořením tvé první webové stránky. Řekneme si něco málo o tom, jak funguje internet, ale záhy se pustíme do tvorby stránky. Krok za krokem budeme pomocí jazyka HTML přidávat nadpisy, odstavce, obrázky a podobně. A vše následně graficky vyšperkujeme pomocí jazyka CSS. Vytvořeno speciálně pro děti od 13-15let. Žádné vstupní znalosti nejsou potřeba. Dobrovolně je možno přinést na flashce fotografie k projektu / koníčku, jinak není třeba nic. Počet míst je omezen, prosím zaregistrujte se na https://bit.ly/2OfvEr2.

More information:

https://bit.ly/2OfvEr2

This event is for:
  • Elementary school students
  • High school students
Main themes:
  • Web development
  • Motivation and awareness raising
Tags:
  • Youth
  • creativity
  • Website development
  • makeITfun
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018