Robo Párty - workshop makeITtoday


Organized by:

makeITtoday

Contact email:

hello@makeittoday.cz

Happening at:
Prague StartUp Market, Bubenské nábřeží 13, Prague 7-Holešovice, Czechia

From Saturday 13th of October 2018 at 09:30 to Saturday 13th of October 2018 at 11:00

Description:

Roboti u nás mají 13.10. párty. Ale neumí tančit. Pojď je naučit své taneční kreace. Budeš potřebovat kopu vlastního nadšení a kreatvity. Hudbu a taneční sál máme. Zábava, při které budeme potřebovat kreativitu, představivost a programování. Seznámíme se s mBoty, našimi tanečníky a ukážeme si jak je programovat v jazyce Scratch. A hned se vrhneme na první taneční kroky. Krok dopředu, krok dozadu, otočka. A hezky opakujeme. Na závěr si dáme společné vystoupení za doprovodu vaší oblíbené hudby. Vytvořeno speciálně pro děti od 8-12let. Žádné vstupní znalosti nejsou potřeba (nicméně drobná znalost Scratche určitě není na škodu). Nic není třeba, maximálně název a interpreta své oblíbené písničky. Počet míst je omezen, prosím zaregistrujte se na https://bit.ly/2OfvEr2.

More information:

https://bit.ly/2OfvEr2

This event is for:
 • Elementary school students
Main themes:
 • Basic programming concepts
 • Robotics
 • Playful coding activities
 • Visual/Block programming
 • Motivation and awareness raising
Tags:
 • Scratch
 • kids
 • robotics
 • creativity
 • mBot
 • Pragramming
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018