Kod Haftası Challenges - Kodlama Bizim İşimiz

From Monday, October 11, 2021 9:00 AM
to Friday, October 15, 2021 11:00 PM

Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi

Open in-person activity

ozgurseremet@hotmail.com

English

Sularbaşı, Akdeğirmen Caddesi, 58020, Sivas, TUR

AB Kod Haftası 2021 Görevleri kapsamında https://codeweek.eu/2021/challenges adresinde verilen tüm görevleri öğrencilerimiz ile birlikte tamamlamak ve verilen ödülleri kazanmak istiyoruz.

Bu kapsamda 11-15 Ekim tarihleri arasında Challenges sayfasında verilen 18 görevi yerine getirerek hepsini sosyal medyada paylaşarak örnek olmak istiyoruz. 

https://ozgurseremet.com

    Primary school Secondary school
    Basic programming concepts Web development Mobile app development Software development Data manipulation and visualisation Robotics Unplugged activities Playful coding activities Art and creativity Visual/Block programming Game design Internet of things and wearable computing Augmented reality Artificial intelligence Motivation and awareness raising Promoting diversity

Nearby upcoming activities:

kod haftası
Mon, May 15, 2023 9:00 AM

kod haftası etkinlikleri kapsamında okulumda bulunan öğretmenlerimize 

CodeWeek

sunumları yapılmıştır

"DUYGU DURUMUM: KARIŞIK"
Sun, Oct 8, 2023 12:00 AM

Etkinlikte, PictoBlox programı kullanılarak gerçek zamanlı duygu değişimlerini ekranda gösteren bir uygulama kodlayacağız. Programın kısa bir tanıtımından sonra program ara yüzü ve kod blokları gösterilecek. Etkinlikte kullanacağımız Face Detection eklentisi hakkında bilgi verilecek.

Kameradan alınan anlık yüz verilerimize göre hangi duygular içinde olduğumuzu ekranda gösterilecek. Örneğin öğrenci üzgün bir yüzle kameraya bakıyorsa ekranda “Üzgün-Sad” ifadesi belirecek. Yüz ifadesi değiştiği anda ekrandaki bilgi de değişecek. Ses dosyaları eklenerek daha dikkat çekici bir etkinlik olması sağlanacak. 

KOORDİNAT DÜZLEMİNİ KODLAYARAK ÖĞRENİYORUM
Mon, Oct 2, 2023 10:00 AM

7. ve 8. sınıf konularında geçen koordinat düzlemi konularının pekiştirilmesi için scratch etkinlikleri planlanmıştır. Hareket blokları, Algılama soru cevap blokları kullanılarak öğrencilerin konuyu daha iyi kavraması sağlanacaktır.