Začínáme s Raspberry Pi

From Thursday, October 15, 2020 4:30 PM
to Thursday, October 15, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Raspberry Pi je super pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek” a už třeba zkusili něco s Arduinem nebo s moduly ESP8266, i když to není podmínka, bude se ti to hodit. Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač a my si na workshopů ukážeme, jak na něj nainstalovat Linux a jak ho použít na měření teploty a vlhkosti a data potom zobrazit na internetu. Z workshopu si odneseš si skvělý pocit z toho, že sis naprogramoval/a úplné elektronické zařízení, které samo bliká, měří teplotu a ukazuje ti ji třeba na mobilu. Workshop bude probíhat virtuálně přes Google Meet a během hodiny a půl se naučíme - jak nainstalovat Linux na Raspberry Pi, - jak Linux ovládat základními příkazy, - jak rozjet jednoduchý webový server, - jak se k němu přihlásit z počítače - jak k němu připojit modul na měření teploty a vlhkosti, - jak napsat program který bude měřit teplotu a tu budeme zobrazovat na webové stránce. Pokud zbude čas tak si ukážeme další možnosti tohoto počítače V rámci Uherského Hradiště a okolí moduly zapůjčíme.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Exchanging Christmas wishes
Tue, Mar 1, 2022 12:00 AM

Exchanging Christmas wishes and pictures coded in Hexadecimal system.

CODEWEEK Kroměříž
Sun, Oct 16, 2022 8:00 AM

"CODEWEEK"

Evropský týden programování je projekt, který propaguje kreativitu, řešení problémů a spolupráci pomocí programování a jiných technických aktivit. Cílem je programování zviditelnit, ukázat lidem jak je díky programování možné realizovat myšlenky. 

Robotika programování ozoboti, Vex, mTiny nebo třeba 3D tisk a spousty dalších. 

Vhodné pro všechny věkové kategorie. 

 

CodeWeek 2022 na ZŠ Hustopeče, Nádražní 4
Fri, Oct 7, 2022 12:00 AM

V rámci Codeweeku 2022 budou na škole probíhat workshopy a akitivty zamřené na témata jako jsou: kódování, programování, virtuální realita, rošíření realita, digitální gramotnost, 3D tisk, imyšlení aj.

Zapojí se všech 390 žáků naší školy.