Začínáme s Raspberry Pi

From Thursday, October 15, 2020 4:30 PM
to Thursday, October 15, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Raspberry Pi je super pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek” a už třeba zkusili něco s Arduinem nebo s moduly ESP8266, i když to není podmínka, bude se ti to hodit. Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač a my si na workshopů ukážeme, jak na něj nainstalovat Linux a jak ho použít na měření teploty a vlhkosti a data potom zobrazit na internetu. Z workshopu si odneseš si skvělý pocit z toho, že sis naprogramoval/a úplné elektronické zařízení, které samo bliká, měří teplotu a ukazuje ti ji třeba na mobilu. Workshop bude probíhat virtuálně přes Google Meet a během hodiny a půl se naučíme - jak nainstalovat Linux na Raspberry Pi, - jak Linux ovládat základními příkazy, - jak rozjet jednoduchý webový server, - jak se k němu přihlásit z počítače - jak k němu připojit modul na měření teploty a vlhkosti, - jak napsat program který bude měřit teplotu a tu budeme zobrazovat na webové stránce. Pokud zbude čas tak si ukážeme další možnosti tohoto počítače V rámci Uherského Hradiště a okolí moduly zapůjčíme.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Deň s microbitmi
Mon, Jun 23, 2025 8:30 AM

Žiaci 9. ročníka spoločne s učiteľom naprogramujú microbity na rôzne úlohy/hry (napr. basketbalový kôš, uhádni pesničku, "operácia", hra "bird" a pod.). Tieto jednoduché hry/úlohy si vyskúšajú a zároveň zahrajú žiaci ďalších tried. Žiaci s najlepším skóre sú odmenení. 

Taskcards
Fri, Jul 4, 2025 12:00 AM
Zur Einführung des Zahlenraums 1000 wurde eine Lernlandschaft mit Erklärvideos und aufbauenden digitalen Übungen auf der Plattform taskcards erstellt. Diese wird mit QR-Code den Kindern am Wochenplan zur Verfügung gestellt.
BeeBot-Einführung in den ersten Klassen
Fri, Jun 27, 2025 12:00 AM
Die Schüler*innen lernten den Bee-Bot kennen und versuchten ihre ersten Programmierschritte. Zunächst wurden gemeinsam einige Fragen beantwortet: Was ist ein Roboter? Was kann ein Roboter? Wie bewegt sich ein Roboter? Wofür werden Roboter verwendet? Danach wurden die Kinder selbst zu Robotern und „programmierten“ sich gegenseitig (Berührung am Kopf = ein Schritt vorwärts, am Rücken = ein Schritt rückwärts, linke Schulter = Drehung am Platz nach links, rechte Schulter = Drehung m Platz nach rechts). Im Anschluss wurden beim Bee-Bot die verschiedenen Tasten und die wichtigsten Funktionen geklärt. Und schon konnte es mit dem Programmieren losgehen! Die ersten zwei Wege programmierten wir gemeinsam. Dann wurden die Schüler*innen in Gruppen geteilt und jede Gruppe bekam einen Weg, den der Bienenroboter zurücklegen soll. Danach präsentierten die Kinder ihre Ergebnisse! Hier konnten auch einige Fehler von Gruppen geklärt werden!