Začínáme s Raspberry Pi

From Thursday, October 15, 2020 4:30 PM
to Thursday, October 15, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Raspberry Pi je super pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek” a už třeba zkusili něco s Arduinem nebo s moduly ESP8266, i když to není podmínka, bude se ti to hodit. Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač a my si na workshopů ukážeme, jak na něj nainstalovat Linux a jak ho použít na měření teploty a vlhkosti a data potom zobrazit na internetu. Z workshopu si odneseš si skvělý pocit z toho, že sis naprogramoval/a úplné elektronické zařízení, které samo bliká, měří teplotu a ukazuje ti ji třeba na mobilu. Workshop bude probíhat virtuálně přes Google Meet a během hodiny a půl se naučíme - jak nainstalovat Linux na Raspberry Pi, - jak Linux ovládat základními příkazy, - jak rozjet jednoduchý webový server, - jak se k němu přihlásit z počítače - jak k němu připojit modul na měření teploty a vlhkosti, - jak napsat program který bude měřit teplotu a tu budeme zobrazovat na webové stránce. Pokud zbude čas tak si ukážeme další možnosti tohoto počítače V rámci Uherského Hradiště a okolí moduly zapůjčíme.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Nutzung von MS-Teams
Fri, Jun 30, 2023 12:00 AM
MS-Teams wird für die Kommunikation zwischen Lehrer*innen und Schüler*innen verwendet. Außerdem wurde ein Team "Infopoint" als Informationsplattform etabliert, das sich indidividuell z. B. an neue Schüler*innen, Klassenvorstände, Maturant*innen, etc. richtet. (Anzahl der Klassen 13) Im Unterricht dient Teams zum Erstellen von Aufgaben sowie zum Verteilen von Informationen und Links (zum Beispiel zu Lernvideos)
Certiport IT Spezialist: Webdesign mit HTML und CSS inkl. Zertifizierungsvorbereitung
Fri, Jun 30, 2023 12:00 AM
Teilnahme am Seminar 14. und 15.11.2022 (Kollegin Mag. Birgit Kober und Ingrid Kletzl, BEd)
COOL - Cooperatives Offenes Lernen
Fri, Jun 30, 2023 12:00 AM
Als COOL-Partnerschule werden einzelne Klassen mit dem COOL-Konzept unterrichtet. Schüler*innen arbeiten selbständig und kooperativ an Assignments. Dabei wird auf die digitale Unterstützung besonderen Wert gelegt.