Začínáme s Raspberry Pi

From Thursday, October 15, 2020 4:30 PM
to Thursday, October 15, 2020 6:00 PM

Radioklub Kunovice

Open online activity

Czech

Panská 9
68604 Kunovice

Raspberry Pi je super pro všechny, kdo mají chuť proniknout do světa chytrých elektronických “udělátek” a už třeba zkusili něco s Arduinem nebo s moduly ESP8266, i když to není podmínka, bude se ti to hodit. Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač a my si na workshopů ukážeme, jak na něj nainstalovat Linux a jak ho použít na měření teploty a vlhkosti a data potom zobrazit na internetu. Z workshopu si odneseš si skvělý pocit z toho, že sis naprogramoval/a úplné elektronické zařízení, které samo bliká, měří teplotu a ukazuje ti ji třeba na mobilu. Workshop bude probíhat virtuálně přes Google Meet a během hodiny a půl se naučíme - jak nainstalovat Linux na Raspberry Pi, - jak Linux ovládat základními příkazy, - jak rozjet jednoduchý webový server, - jak se k němu přihlásit z počítače - jak k němu připojit modul na měření teploty a vlhkosti, - jak napsat program který bude měřit teplotu a tu budeme zobrazovat na webové stránce. Pokud zbude čas tak si ukážeme další možnosti tohoto počítače V rámci Uherského Hradiště a okolí moduly zapůjčíme.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

S roboty nás to baví
Wed, Oct 23, 2024 9:00 AM

Uspořádáme dvě otevřené hodiny s využitím robotických pomůcek u žáků v Základní škole speciální. Akce je určena pedagogům, rodičům a studentům.

SchoolFox
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die VS Groß-Enzersdorf, Oberhausen nutzt seit langer Zeit die Plattform Schoolfox. SchoolFox verbindet Lehrpersonen, Pädagog:innen, Eltern, Schüler:innen und die Schulleitung und ermöglicht alles von einem Ort aus zu organisieren.
Antolin Leseförderung
Tue, Jul 30, 2024 12:00 AM
Die gesamte Schule nutzt durchgehend die Lernplattform Antolin. Antolin ist ein Online-Programm zur Leseförderung. Die Medien "Buch" und "Internet" werden integrativ zusammengeführt: ein Buch lesen, unter antolin einloggen, die Fragen zum Buchinhalt beantworten und die motivierenden Lesepunkte sammeln.