Kodowanie z maluszkami

From Monday, October 12, 2020 6:00 PM
to Monday, October 12, 2020 6:30 PM

Joanna Trojanowska

Invite-only online activity

Łódź, Woj. Łódzkie, POL

Skąd ten pomysł? Jestem mamą dwulatka, który przez pandemię koronawirusa nie mógł chodzić do ukochanego żłobka i brakowało mu interakcji z kolegami i koleżankami. Sama zmieniłam branżę na IT (programowanie), gdy synek poszedł do przedszkola w wieku 1,5 roku. Stąd pomysł na zajęcia wprowadzające maluszki w zabawy wykorzystujące myślenie programistyczne. Cel: Maluszki uczą się i utrwalają wiedzę na temat kolorów, kształtów, liczb, przedmiotów znajdujących się w domu i wykonywania poleceń, logicznego myślenia, wnioskowania, pracy w grupie, rozpoznawania kierunków. Zabawa ta, to interakcja online z innymi dziećmi polegająca na aktywnym uczestnictwie w zajęciach, zaangażowaniu. Dziecko nie siedzi biernie i nie patrzy w ekran tv/komórki/ipada, tylko aktywnie uczestnicy w zajęciach z rodzicami. Dla kogo? Dla dzieci od 2 do 3 lat oraz ich opiekunów. Gdzie? Spotkania online. Każdy uczestnik u siebie w domu loguje się na platformie do telekonferencji. Może być komunikator messenger, Zoom, Skype itp. Co jest potrzebne? Przede wszystkim dobry humor i chęć do zabawy :) Poza tym trzeba naszykować kartkę z narysowaną kratką trzy na trzy kwadraty. Może to być karta A4 z odręcznie narysowaną, dużą kratką. Kolorowe kredki. Krok po kroku: 1. Po zalogowaniu wszystkich uczestników na platformie, jedna z rodzin przejmuje rolę narratora. 2. Narrator mówi pozostałym uczestnikom gry, czego mają szukać u siebie w domu. Na przykład: "Znajdź coś pomarańczowego", "Znajdź dużą łyżkę", "Znajdź dwa samochody", "Znajdź coś małego" 3. Pozostali uczestniczy, tj. maluszki, szukają tych przedmiotów u siebie w domu i pokazują do kamery, co udało im się znaleźć u siebie w domu. 4. Narratorem zostaje kolejna rodzina biorąca udział w zabawie. 5. Kolejny etap zabawy to rysowanie kształtów na kartce w kratkę. 6. Kolejna rodzina przejmuje rolę narratora. Narrator mów: "W środkowym kwadracie narysujcie żółte koło", "W kwadracie na dole z prawej strony narysujcie czerwony kwadrat" itd. 7. Uczestnicy pokazują na koniec, co udało im się namalować. 8. Kolejna odsłona zabawy z kartką papieru w kratkę, to postawienie jakiegoś przedmiotu, np. autka, w środkowym kwadracie. Następnie narrator mówi, jakie ruchy wykonuje autko (najlepiej, żeby to były trzy ruchy): "Autko jedzie jeden kwadrat do góry", "Autko jedzie teraz w prawo", "Autko jedzie dwa kwadraty do dołu". 9. Pozostali uczestnicy na koniec mówią, gdzie znajduje się ich autko.

    Pre-primary education Employed adults Unemployed adults
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

HTML i kodowanie w SEO
Tue, May 11, 2021 12:00 AM
NA pozycjonowanie i SEO w internecie składają się techniki "na stronie internetowej" i poza nią.
Jedynka ciągle koduje...
Sun, Oct 8, 2023 12:00 AM

Klasy 4 - programowanie wizualne z Anną i Elzą i grafika uzytkowa 3D oraz podstawy robotyki z Thymio (policja, przeszkoda, sterowanie robota klawiaturą).

Klasy 5 - programowanie robota Codey Rocky (latarka, omijanie przeszkód, timer, rozpoznawanie kolorów, pomiar hałasu szkolnego), projektowanie przedmiotów użytecznych w TinkerCAD.

Klasa 6 - programowanie robota Codey Rocky (programowanie pilota TV, wskaźnik naładowania akumulatora, sterowanie robota głosem, podstawy programowania w Pythonie), projektowanie architektury 3D (miejskiej, wojewódzkiej)

Klasa 7 - projektowanie witryn internetowych (CSS i HTML), programowanie robota Codey Rocky (jakość powietrza, podstawy programowania w Pythonie - dźwięk grafika, ruch), projektowanie architektury 3D (polskiej i światowej), Akademia Cisco - składanie komputerów, podstawy algorytmiki - rozwiązywanie zadań.

Klasa 8 - projektowanie baz danych (filtrowanie i sortowanie danych), projektowanie wirtualnej sieci komputerowej, programowanie w języku Python - rozwiązywanie zadań.

Dwójka ciągle koduje
Sun, Oct 8, 2023 12:00 AM

Klasa 6 – programowanie robota Codey Rocky (programowanie pilota TV, wskaźnik naładowania akumulatora, sterowanie robota głosem, podstawy programowania w Pythonie), projektowanie architektury 3D (miejskiej, wojewódzkiej).

 

Klasa 8 – projektowanie baz danych (filtrowanie i sortowanie danych), projektowanie wirtualnej sieci komputerowej, programowanie w języku Python – rozwiązywanie zadań.