to Friday, October 23, 2020 4:00 PM
Szkoła Podstawowa nr 4 im. UNICEF w Obornikach
Invite-only online activity
ulica Obrzycka, 64-600, Oborniki, Powiat Obornicki, Woj. Wielkopolskie, POL
W ramach tygodnia kodowania uczniowie będą analizowali jak powstają obrazy cyfrowe. Punktem wyjścia będzie zapoznanie z pojęciem piksela. Przewidziane aktywności: 1. Zagadki w postaci quizu online (quiz Quizizz) - zgadywanie co kryje się pod obrazkami, które zostały poddane pikselizacji. 2. Kodowanie i odkodowywanie online obrazków wg określonego kodu - także z wykorzystaniem kodów w postaci działań matematycznych (będziemy korzystać ze strony digipuzzle.net). 3. Odkodowywanie obrazków za pomocą otrzymanego od nauczyciela kodu (praca w chmurze, nauczyciel udostępnia plik do edycji z pustymi tabelami - uczniowie muszą zakolorować plansze, możliwa praca w grupach). 4. Samodzielne tworzenie obrazka obraz pisanie jego kodu poprzez generator dyktand graficznych online - uczniowie przesyłają swoje prace do nauczyciela a także nominują do wykonania zadania dwóch uczniów z klasy (czuwamy nad tym aby żaden uczeń nie został pominięty w nominacjach). Po inicjatywie zamieszczenie prac w wirtualnej galerii. 5. System RGB (celem jest wyjaśnienie co to jest na przykładach) - odczytywanie kodu koloru na podstawie wczytanego obrazu - tworzenie wspólnej listy kodów (praca w chmurze) i odwrotnie odczytywanie koloru na podstawie otrzymanego kodu (będziemy korzystali z zestawień kodów kolorów online oraz aplikacji online do wyodrębniania kodu kolorów wczytanego zdjęcia).
-
Primary school
-
Playful coding activities
Motivation and awareness raising
Nearby upcoming activities:
Podstawy programowania
Na lekcjach informatyki uczniowie klas IV - VII poznają podstawowe zasady programowania w środowisku Assembly.
Asy bezpiecznego internetu!
Uczniowie odwiedzą stronę internetową Interlandia – Asy Internetu https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/interland/ , https://sieciaki.pl/ , https://it-szkola.edu.pl/news,art,347 oraz zagrają w grę FireW@lly. Celem projektu będzie zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności w formie interaktywnej zabawy. W trakcie gry dzieci będą zmagać się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób będą uczyć się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.
Budujemy i programujemy.
Budowanie z klocków lego projektów według schematu oraz według własnego pomysłu. Programowanie w programie WeDo Lego i Lego Spike.