Prednatjecanje - Pseudodabar

Prednatjecanje - Pseudodabar

From Thursday, October 11, 2018 12:00 AM
to Thursday, October 11, 2018 12:00 AM

Osnovna škola Jagodnjak

Other

Ulica Borisa Kidriča 57, Jagodnjak, Hrvatska

Učenici petih i šestih razreda prvi put su radili na Loomen platformi i iskušali se u rješavanju zadataka za svoj uzrast Kilodabar u prednatjecateljskoj skupini zadataka Pseudodabar. Zadatci su računalno razmišljanje i logički problemi iz života obitelji dabrova gdje se na živopisan način zanimljivim metodama u dubini rješavaju informatički, pripremno programerski zadatci.

    Primary school
    Basic programming concepts Data manipulation and visualisation Other Motivation and awareness raising

Longitude: 18.598146
Latitude: 45.700092
Geoposition: 45.7000925,18.598145700000032

Nearby upcoming activities:

Pronađi moj zadatak
Sun, Oct 8, 2023 8:00 AM

Aktivnosti su planirane u 4 radne etape. Prvu aktivnost provode svi učenici individualno, a ostale aktivnosti su organizirane za rad u četiri skupine.

1. aktivnost - preoblikovanje Morseovog koda u binarni kod, šifriranje riječi i razbijanje šifriranih riječi (individualni rad)

2. aktivnost - razbijanje šifre i sastavljanje tekstualnih zadataka prema dobivenim skrivenim pojmovima - rad u skupinama, 4 različita zadatka

3. aktivnost - preoblikovanje brojevnog izraza u binarni kod i postavljanje u microbit - rad u skupinama

4. aktivnost - svi tekstualni zadatci (4 različita zadatka) su postavljeni na Digipad.

Skupine međusobno razmjenjuju programirane microbitove, razbijaju šifru (zadatak postavljen u binarnom kodu), rješavaju zadatak, fotografiraju ga i objavljuju na Digipadu kao slikovni komentar uz odgovarajući, već objavljen tekstualni zadatak.

Mačka lovi loptu
Sun, Apr 27, 2025 11:40 AM

                                       LOV NA BLAGO

Opis aktivnosti:

Učenici će u Scratchu napraviti igru Lov na blago. Igra će imati glavnog junaka (npr. robota) koji se kreće strelicama na tipkovnici i mora pronaći skriveno blago na karti punoj prepreka. Kada igrač dotakne blago, prikazat će se poruka "Bravo! Pronašao si blago!"

 

Cilj:

- Razvijati logičko razmišljanje i kreativnost kroz osnovno programiranje.

- Upoznati osnovne Scratch naredbe za kretanje, događaje i interakciju.

 

Koraci aktivnosti:

- Kratko upoznavanje s osnovnim elementima Scratcha.

- Pokazati primjer gotove jednostavne igre ili animacije.

- Učenici biraju svog glavnog junaka i izgled pozadine (npr. svemir).

- Razmisliti gdje će sakriti blago i kakve prepreke će staviti.

- Napraviti skripte za kretanje junaka.

- Postaviti pravilo: kada se junak dotakne blaga - promjena pozadine ili prikaz poruke.

- Dodati prepreke koje vraćaju junaka na početak ako ih dotakne.

- Igrati svoje igre i međusobno ih isprobati.

- Svaki učenik može ukratko opisati kako funkcionira njegova igra.

 

 

 

 

 

 

 

 

Országos Méh-Ész Logikai Verseny
Wed, Jan 15, 2025 11:24 AM

Részvétel az Országos Méh-Ész Logikai Verseny gyakorlófeladatának megoldásában./ Részvétel az Országos Méh-Ész Logikai Verseny I.fordulóján.