Programování pro každého


Organized by:

Red Hat

Contact email:

msuchy@redhat.com

Happening at:
Purkyňova 115, Brno-Královo Pole, Česko

From Saturday 13th of October 2018 at 10:00 to Saturday 13th of October 2018 at 13:00

Description:

Programování není tak těžké jak si můžete myslet. Pojdťe si to vyzkoušet na vlastní kůži. Ať už jste děti (už byste měli umět číst). Nebo dospělí a chtěli jste si někdy programování zkusit, ale nikdy jste na to nesebrali odvahu. Není potřeba žádná předchozí zkušenost. K dispozici budou roboti, deskové hry. Budeme programovat ve Scratchi a odvážní si můžou naprogramovat Micro:bit. Bylo by fajn kdybyste nám dali vědět pokud chcete přijít - https://goo.gl/forms/6PvBbyBisrGl57Vx1 Budeme mít pro vás nachystané počítače, ale můžete si vzít i vlastní notebook.

More information:

https://www.redhat.com/en/global/czech-republic

This event is for:
  • Elementary school students
  • High school students
  • Employed adults
  • Unemployed adults
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Unplugged activities
  • Playful coding activities
  • Visual/Block programming
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Workshops for children and students focused on coding of robots - ozobots, beebots, sphero, probots etc. Problem situation solving, gamification etc.
Start: Oct 1, 2018
Kodu Cup je soutěž programování v Kodu Game Lab, což je vizuální programovací jazyk a stejnojmenná aplikace společnosti Microsoft, která byla vytvořena za účelem vytváření vlastních her. Prostředí Kodu je velmi intuitivní a bylo vytvořeno tak, aby jej mohly intuitivně používat i děti. Kodu v sobě spojuje dva velmi důležité prvky potřebné pro rozvoj myšlení v mladém věku: kreativitu a logiku. Na začátku má uživatel k dispozici jen základní desku světa. Deska není tvarovaná a neobsahuje žádné objekty. Záleží pouze a výhradně na kreativitě jednotlivce (případně vedení pedagoga), jak se světem naloží. Může se rozhodnout desku zvětšit, zmenšit, vytvořit ve svém světě hory, údolí, jezera či cesty. Opravdová zábava a zapojení logického myšlení pak přichází ve fázi, kdy uživatel přidává do hry objekty. Každý objekt je možné programovat a každý objekt může mít své specifické nastavení. Nastavit lze také vlastnosti světa jako takového, uživatel může např. určit, zda se hra bude odehrávat ve dne či v noci. Hry je možné zasílat do soutěže do 20. 12. 2018. Více informací naleznete na http://koducup.cz a https://www.facebook.com/koducupcz/
Start: Nov 1, 2018
At the end of our fruitful semester we want to celebrate - and how to better do that than with a HACKATHON? :) REGISTER HERE: https://www.meetup.com/WomenAndCode/events/255612468/ A hackathon is a full-day event where people - in our case women*, sorry boys ;) - create their own projects in small groups during the course of a day. Hint: These projects can be used by YOU as portfolio projects if you're looking for a job! You don't necessarily need to have programming experience to participate - you can also participate in a project as creator, UX/UI/graphic designer, copywriter, creative, organizer, analyst, mentor, and the like. Join us, if you're either: - thrilled to learn something new - interested in coding/programming - exited about UI/UX and frontend development - want to help a cool idea The event will be held in English. Please bring your own notebook! Schedule: - 9:00-9:30 Breakfast - 9:30-10:00 Pitching projects / Building teams - 10:00-13:00 Creating projects aka HACKING - 13:00-13:30 Lunch Break - 13:30-18:00 Finalizing projects aka HACKING - 18:00-19:00 Presentations & Winner Announcements (Prices TBA) - 19:00-22:00 Networking & Beers Location: TBA Prices: TBA https://facebook.com/womenandcode http://www.womenandcode.org * The reservation fee of 9€ will be transferred back on showup - or you can donate it <3 Please contact us if you need childcare - or bring your kids!
Start: Feb 9, 2019
Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego Projekt będzie realizowany w 35 szkołach podstawowych w 11 gminach w podregionie rybnickim. Objętych wsparciem zostanie 155 nauczycieli i 2215 uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Przeprowadzonych zostanie 4650 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2 pozwolą w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego. Zostanie przeprowadzonych 5361 godzin dydaktycznych szkoleń dla nauczycieli, w trakcie których zostaną oni przygotowani do prowadzenia zajęć z podstaw programowania, zdobędą umiejętności z zakresu efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji wczesnoszkolnej oraz otrzymają wsparcie profesjonalnych trenerów na każdym etapie wdrażania zajęć. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć, taki jak tablety, maty edukacyjne, klocki LEGO WeDo 2, kamery czy zestawy bluetooth. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego szkół objętych wsparciem poprzez pozostawienie w placówkach po zakończeniu projektu całego sprzętu teleinformatycznego, materiałów i pomocy dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia zajęć.
Start: Aug 1, 2017