to Friday, February 28, 2025 7:57 PM
Szkoła Podstawowa KSW im. kardynała Wyszyńskiego w Libiążu
Invite-only online activity
Polish
Szkoła Podstawowa KSW im. kardynała Wyszyńskiego, ul. Heleny Kmieć 2, 32-590 Libiąż
Uczniowie odwiedzą stronę internetową Interlandia – Asy Internetu https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/interland/ , https://sieciaki.pl/ , https://it-szkola.edu.pl/news,art,347 oraz zagrają w grę FireW@lly. Celem projektu będzie zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności w formie interaktywnej zabawy. W trakcie gry dzieci będą zmagać się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób będą uczyć się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.
-
Primary school
-
Other
Motivation and awareness raising
Nearby upcoming activities:
Budujemy i programujemy.
Budowanie z klocków lego projektów według schematu oraz według własnego pomysłu. Programowanie w programie WeDo Lego i Lego Spike.
HTML i kodowanie w SEO
Zakodowana kraina przygód Zosi
Projekt „Zakodowana Kraina Przygód Zosi” wspiera rozwój dzieci poprzez interdyscyplinarne podejście STEAM, które łączy naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Wspiera on podstawę programową wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, jednocześnie realizując pięć priorytetów oświatowych na rok szkolny 2024/2025, w tym edukację prozdrowotną, obywatelską i rozwój umiejętności cyfrowych. Uczniowie angażują się w aktywności związane z typowymi i nietypowymi świętami przez działania takie jak kodowanie, prace plastyczne, zabawy ruchowe i eksperymenty, rozwijają logiczne myślenie, kreatywność oraz umiejętności współpracy. Zajęcia pomagają dzieciom lepiej rozumieć otaczający świat, kształtują ich zainteresowania przyrodnicze, techniczne oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Uczestnicy uczą się także bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Dla nauczycieli projekt jest szansą na rozwój kompetencji w zakresie wykorzystania narzędzi cyfrowych oraz wprowadzenia innowacyjnych metod nauczania