to Saturday, November 30, 2024 12:00 AM
Haridus- ja Noorteamet
Open in-person activity
Estonian
Eesti
Osale ProgeTiigri digikunsti konkursil “Loovuse algoritm”!
Haridus- ja Noorteameti ProgeTiigri programm kutsub kõiki üldhariduskoolides õppivaid noori osalema digikunsti konkursil “Loovuse algoritm”.
Konkursi eesmärgiks on innustada õpilasi leidma uusi ja innovaatilisi viise kunsti ja tehnoloogia ühendamiseks, arendades nii loovust kui ka digioskusi.
Konkursi pealkiri on inspireeritud Jaan Aru menukast raamatust “Loovusest ja logelemisest”, kus ta kirjutab: “Loovus toimib kõigi inimeste ajudes. Igaüks, kes teeb midagi kõrgel tasemel ja üritab oma alal välja tuua midagi uut, kasutab oma ajus olevat loovuse algoritmi.”
Igaühel meist on potentsiaal luua midagi uut ja põnevat ning tehnoloogia võib meid selles toetada. Eesmärgipärane tehnoloogia kasutamine aitab omandada uusi teadmisi, koguda kiiresti infot ja ideid, katsetada erinevaid prototüüpe ning viia oma mõtted ellu. Digikunsti konkursil osalejad saavadki võimaluse uurida, kuidas digitaalsed tööriistad aitavad neil oma loomingulisi ideid teostada, arendades samal ajal ka digioskusi, mis on tänapäeva maailmas üha olulisemad.
Konkursile ootame noorte fantaasiarikkaid digitaalseid kunstiteoseid, mis uurivad loovuse ja tehnoloogia põnevat koosmängu – kuidas loovus kujundab tehnoloogia arengut ning kuidas tehnoloogia avab uusi võimalusi meie loovuse väljendamiseks.
Konkursitöid saab esitada 16. septembrist kuni 30. novembrini 2024. Osaleda saavad kõik õpilased 1.-12. klassist. Kunstiteos peab olema loodud digitaalselt, kasutades selleks vabalt valitud programme ja tööriistu. Žürii valib igas vanusegrupis välja kolm parimat tööd ning eriauhind antakse Jaan Aru lemmiktööle.
Konkursi peaauhinnaks neljas vanuseastmes on iPad Air loovuskomplekt, mis võimaldab noortel oma loovust edasi arendada ja ideid ellu viia.
Loe täpsemalt konkursi kohta kindlasti ProgeTiigri kogumikust: progetiiger.ee
-
Primary school
Secondary school
-
Art and creativity
Nearby upcoming activities:
Projektipäev
Projektipäev kogu koolile
Ecoland
Climate change profoundly affects modern daily life, influencing everything from weather patterns to food security, health, and infrastructure. As the world faces these challenges, promoting sustainability from an early age becomes crucial. Teaching young children about environmental and social responsibility helps them develop the skills and mindset necessary to adapt to new living conditions.
In this coding activity (under the alliance "WE C.O.D.E. (Create Opportunities & Develop Education) that runs since 2020), students are challenged to design their own 'Ecoland' map, adding 2-4 elements they consider essential for a sustainable future. Afterward, they can follow one of two paths:
a) identify the objects they have added by locating their coordinates on a map,
or
b) program robots to navigate to these objects. In both cases, the students' narratives can be recorded, enriching the project’s content and fostering their understanding of sustainability and problem-solving skills. Each team can creatively present their results.
Through this interactive and fun activity, students connect the concept of sustainability to everyday decisions, guiding them to recognize how their actions can positively impact the environment while equipping them to face future challenges.
https://www.canva.com/design/DAGSaf0d77M/XX0K-xEcQFmjmXI5zfD5Gg/edit?utm_content=DAGSaf0d77M&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Öös on asju!
4. detsembril toimub Saaremaa valla 4.-6. klasside õpilastele Kuressaare Nooruse kooli poolt korraldatud lõiminguüritus "Öös on asju!".
Õpilased saavad osaleda Nooruse kooli kolme erineva valdkonna tehnoloogia, lugemise ja arutlemise töötubades. Töötubade vahel korraldab Nooruse kooli Liikuma Kutsuva Kooli meeskond osalejatele liikumispause.
Tehnoloogiatöötubade tegevused:
1. Oled huvitatud muusikast ja programmeerimisest? Kas teadsid, et saad muusikat luua ilma ühtegi nooti tundmata? Sonic Pi töötoas uurime, kuidas saab programmeerimiskeelt kasutades heli luua ja seda muuta. Saad luua omaenda muusikat, katsetada erinevaid helisid ja rütme ning avastada, kui lõbus võib programmeerimine olla. Eelnevad muusikalised ega programmeerimisoskused pole vajalikud – kõike õpime kohapeal!
2. Animeeri oma ideed ellu! Scratch töötoas loome värvikaid ja lõbusaid animatsioone. Isegi kui oled programmeerimisega alles alustamas, saad Scratchi abil kiiresti oma esimese animatsiooni valmis teha ja katsetada, kuidas blokkide abil tegelastele käsklusi jagada. Õpid looma liikuvaid pilte, lugusid või isegi väikseid mänge. See on lõbus võimalus programmeerimise põhimõtete tundmaõppimiseks.