to Sunday, October 23, 2022 12:00 PM
Paldiski lasteaed Sipsik
Open in-person activity
Estonian
Rae 48, Paldiski, 76805 Harju maakond, Estonia
Osaline keelekümblus rühm Kirsike (lapsed 5-6 a.)
Õpetaja: Daniil Novikov, Larissa Kissil
Valdkonnad: mina ja keskkond, keel ja kõne, matemaatika, konstrueerimine, kunst, digiõpe.
Vahendid: Tahvelarvuti, nutitelefon, Stop Motion Studio rakendus, mängu konstruktor, plastiliin
Eesmärgid:
Laps: - saab aru, mis on lame asi ja mis on mahukas asi; - võrdleb lamedaid ja mahukaid asju ; - võrdleb erinevaid materjale omavahel; - täidab samm-sammult tegevusjuhist ; -pildistavad kordamööda ; - teeb teiste lastega koostööd; - järgib reegleid.
Tunni käik (see õppetund on osa “Maagilise maailma 3D” üldkursusest):
- Mahu mõiste kinnistamine - mäng "Elav kuju" (lapsed võrdlevad vabatahtlikke kolmes mõõtmes).
- Kringlite aplikatsioonide valmistamine.
- Mäng “Võlukott”: võtame välja ja sorteerime kiiruse järgi lamedaid ja mahukaid esemeid. Seejärel loeme kokku arvu. Mahukate mänguasjade ja neile vastavate tasapinnaliste trükiste ühendamine. Mida saab ja mida ei tohi nendega teha? Millised on lamedate objektide loomise viisid?
- Mahukate kringlite valmistamine kahel viisil: plastiliinist ja kuubikutest. Millised on iga võimaluse puudused?
- Tugevama ehituse ehitamine: suurtest ehitusplokkidest valmistatud hiiglasuur kringel. Samal ajal kui ehitusmeeskond ehitab kringlit, loob animatsiooni meeskond animatsiooni (pildistab).
- Mõiste kinnistamine objektide kolmest loomise viisist - 1. materjali töötlemine, 2. osadest kokkupanek. Ja täiesti uus viis, 3. kolmemõõtmeline printimine. Katkise osa demonstreerimine ja trükitud asendus.
- Vaadake saadud animatsiooni suurel ekraanil.
- Saadud animatsiooni vaatamine suurel ekraanil.
-
Pre-primary education
-
Basic programming concepts
Web development
Mobile app development
Software development
Data manipulation and visualisation
Robotics
Art and creativity
Visual/Block programming
Game design
3D printing
Motivation and awareness raising
Promoting diversity
Nearby upcoming activities:
Ecoland
Climate change profoundly affects modern daily life, influencing everything from weather patterns to food security, health, and infrastructure. As the world faces these challenges, promoting sustainability from an early age becomes crucial. Teaching young children about environmental and social responsibility helps them develop the skills and mindset necessary to adapt to new living conditions.
In this coding activity (under the alliance "WE C.O.D.E. (Create Opportunities & Develop Education) that runs since 2020), students are challenged to design their own 'Ecoland' map, adding 2-4 elements they consider essential for a sustainable future. Afterward, they can follow one of two paths:
a) identify the objects they have added by locating their coordinates on a map,
or
b) program robots to navigate to these objects. In both cases, the students' narratives can be recorded, enriching the project’s content and fostering their understanding of sustainability and problem-solving skills. Each team can creatively present their results.
Through this interactive and fun activity, students connect the concept of sustainability to everyday decisions, guiding them to recognize how their actions can positively impact the environment while equipping them to face future challenges.
https://www.canva.com/design/DAGSaf0d77M/XX0K-xEcQFmjmXI5zfD5Gg/edit?utm_content=DAGSaf0d77M&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton
Projektipäev
Projektipäev kogu koolile
Digikunsti konkurss "Loovuse algoritm"
Osale ProgeTiigri digikunsti konkursil “Loovuse algoritm”!
Haridus- ja Noorteameti ProgeTiigri programm kutsub kõiki üldhariduskoolides õppivaid noori osalema digikunsti konkursil “Loovuse algoritm”.
Konkursi eesmärgiks on innustada õpilasi leidma uusi ja innovaatilisi viise kunsti ja tehnoloogia ühendamiseks, arendades nii loovust kui ka digioskusi.
Konkursi pealkiri on inspireeritud Jaan Aru menukast raamatust “Loovusest ja logelemisest”, kus ta kirjutab: “Loovus toimib kõigi inimeste ajudes. Igaüks, kes teeb midagi kõrgel tasemel ja üritab oma alal välja tuua midagi uut, kasutab oma ajus olevat loovuse algoritmi.”
Igaühel meist on potentsiaal luua midagi uut ja põnevat ning tehnoloogia võib meid selles toetada. Eesmärgipärane tehnoloogia kasutamine aitab omandada uusi teadmisi, koguda kiiresti infot ja ideid, katsetada erinevaid prototüüpe ning viia oma mõtted ellu. Digikunsti konkursil osalejad saavadki võimaluse uurida, kuidas digitaalsed tööriistad aitavad neil oma loomingulisi ideid teostada, arendades samal ajal ka digioskusi, mis on tänapäeva maailmas üha olulisemad.
Konkursile ootame noorte fantaasiarikkaid digitaalseid kunstiteoseid, mis uurivad loovuse ja tehnoloogia põnevat koosmängu – kuidas loovus kujundab tehnoloogia arengut ning kuidas tehnoloogia avab uusi võimalusi meie loovuse väljendamiseks.
Konkursitöid saab esitada 16. septembrist kuni 30. novembrini 2024. Osaleda saavad kõik õpilased 1.-12. klassist. Kunstiteos peab olema loodud digitaalselt, kasutades selleks vabalt valitud programme ja tööriistu. Žürii valib igas vanusegrupis välja kolm parimat tööd ning eriauhind antakse Jaan Aru lemmiktööle.
Konkursi peaauhinnaks neljas vanuseastmes on iPad Air loovuskomplekt, mis võimaldab noortel oma loovust edasi arendada ja ideid ellu viia.
Loe täpsemalt konkursi kohta kindlasti ProgeTiigri kogumikust: progetiiger.ee