to Friday, October 21, 2022 11:00 AM
Paldiski lasteaed Sipsik
Open in-person activity
Estonian
Rae 48, Paldiski, 76805 Harju maakond, Estonia
Õpetaja: Anna Makarenko
Lapse vanus 3,5- 4, 5
Eesmärgid: Laps teab, et Ozobot robotit saab programmeerida värvikoodide abil. Ta tutvub värvikoodiga "vasakule" , meenutab ja kinnitab koodi "paremale", määratleb õigesti suunad ruumis "vasakule","paremale". Liimib hoolikalt valmis detailid, kasutades liimi õigesti. Teab, nimetab ja eristab puu-ja köögivilju.
Tunni kirjeldus: 1.Nutitahvlil on värvikoodid" vasakule"," paremale", lapsed õpivad neid, kordavad koodides sisaldavaid värve üle. 2. Iga lapse ees on tööleht koos Ozoboti rajaga. Ozoboti peab suunama puuvilja juurde läbi loodud raja. Roboti pööramiseks peavad lapsed valima sobiva koodi ja kleepida seda teele. Seeläbi suunavad nad Ozoboti puuvilja juurde. Lapsed nimetavad puuvilja ja kirjeldavad seda sõnadega. 3.Interaktiivne mäng nutilaual "Puuviljavalik".
Lapse ülesandeks on nuputada, mis puuvilja juurde kuulub üks joonistatud tükk.Smart- pliiatsi abil nihutab laps tema valitud tüki suure puuvilja juurde. Lapsed täidavad ülesannet kordamööda.
-
Pre-primary education
-
Basic programming concepts
Web development
Data manipulation and visualisation
Robotics
Art and creativity
Game design
Promoting diversity
Nearby upcoming activities:
Koolitus: "Kuidas läbi viia kooditundi?"
Õppevideo kõigile, kes tahaksid läbi viia üht kooditundi põhikoolis. Tööriistaks on Minecraft Adventurer mäng code.org lehel ning videos saad täieliku ülevaate alates idee jagamisest kooliga, et soovid kooditundi läbi viia kuni mängu viimase leveli lahenduseni.
Kooditunni läbiviimiseks ei ole vaja osata ühtegi programmeerimiskeelt ja seda võivad teha nii lapsevanemad, õpetajad, tudengid ja kõik muud huvilised.
Õppevideo link: https://youtu.be/Or5SYn9u6oE
Koodutund
Viin läbi kooditunni 2.klassi lastele Minecraft mängu põhjal.
Ecoland
Climate change profoundly affects modern daily life, influencing everything from weather patterns to food security, health, and infrastructure. As the world faces these challenges, promoting sustainability from an early age becomes crucial. Teaching young children about environmental and social responsibility helps them develop the skills and mindset necessary to adapt to new living conditions.
In this coding activity (under the alliance "WE C.O.D.E. (Create Opportunities & Develop Education) that runs since 2020), students are challenged to design their own 'Ecoland' map, adding 2-4 elements they consider essential for a sustainable future. Afterward, they can follow one of two paths:
a) identify the objects they have added by locating their coordinates on a map,
or
b) program robots to navigate to these objects. In both cases, the students' narratives can be recorded, enriching the project’s content and fostering their understanding of sustainability and problem-solving skills. Each team can creatively present their results.
Through this interactive and fun activity, students connect the concept of sustainability to everyday decisions, guiding them to recognize how their actions can positively impact the environment while equipping them to face future challenges.
https://www.canva.com/design/DAGSaf0d77M/XX0K-xEcQFmjmXI5zfD5Gg/edit?utm_content=DAGSaf0d77M&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton