System planetarny, w którym znajduje się Ziemia - kodujemy układ planet i ruch ciał niebieskich wokół Układu Słonecznego.

From Thursday, October 20, 2022 7:00 AM
to Friday, October 21, 2022 8:00 AM

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach

Open in-person activity

michal.szydlowski@vp.pl

Polish

33-160, POL

 Roboty, Planety i Układ Słoneczny. 

Zaprezentujemy animację, jak zrobić Skalę Układu Słonecznego w jednym z programów do kodowania. W szczególności zaimportujemy dane z arkuszy faktów planetarnych NASA do list. Następnie użyjemy tych list do stworzenia różnych widoków dokładnych atrybutów planet na ekranie w późniejszych sekwencjach programu. Zakodujemy i stworzymy realną symulację Układu Słonecznego wraz z dokładnymi współrzędnymi. 

http://www.zspryglice.pl/

    Primary school Secondary school Other (see description) Teachers
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Scratcho-Granie
Sat, Oct 28, 2023 12:00 PM
Warsztaty z tworzenia gier Scratcho-Granie wyróżniają się wykorzystaniem czujników wideo. To okazja, by dzieci w wieku 11-13 lat zanurzyły się w fascynujący świat programowania i gier w sposób zarówno edukacyjny, jak i inspirujący. Choć Scratch jest narzędziem wykorzystywanym w szkołach, często ogranicza się go jedynie do najprostszych funkcji. Potencjał tego języka jest jednak ogromny. Nasze warsztaty mają na celu wprowadzenie uczestników w podstawowe terminy i koncepcje związane z programowaniem. Jednak robimy to w sposób, który jest przede wszystkim zabawowy i interaktywny. Dzięki Scratchowi, edukacyjnemu językowi programowania, dzieci będą mogły projektować, tworzyć i udoskonalać swoje gry, jednocześnie ucząc się, jak działa kod i jak wygląda programowanie w praktyce. Naszym głównym celem jest stworzenie gry w Scratchu, która wykorzystuje czujniki wideo. To oznacza, że gry, które nasze dzieci stworzą, będą reagować na ich ruchy i gesty, podobnie do konsol w stylu Kinecta lub Switcha. To nie tylko fascynujące, ale także daje uczestnikom poczucie interaktywności i bycia częścią gry. Warsztaty są skierowane do młodzieży w wieku 11-13 lat. Jednak nie ma ograniczeń wiekowych w dziedzinie programowania. Jeśli Twoje dziecko jest młodsze i wykazuje zainteresowanie, lub starsze i chce poszerzyć swoje umiejętności, serdecznie zapraszamy. Ważne jest, by biegle czytało po polsku i sprawnie operowało myszką i klawiaturą. To, co nas wyróżnia na tle innych warsztatów ze Scratcha, to wykorzystanie rzadko używanych dodatków. Czujniki wideo to narzędzie, które otwiera przed nami wiele możliwości. To nie tylko o tworzeniu gier, to także nauka współpracy, kreatywności i myślenia krytycznego. W warsztatach uczestniczyć będzie również lektor języka ukraińskiego, zatem bariera językowa nie będzie problemem. Chcemy poprzez wspólne aktywności integrować dzieci z różnych środowisk, pomagać im nawiązywać znajomości i uczyć współpracy.
Kolorowe programowanie
Mon, Oct 9, 2023 10:00 AM

Programowanie robotów edukacyjnych Ozobotów - poznanie sposobów kodowania drogi robota. 

Zakodowana matematyka
Mon, Oct 16, 2023 10:00 AM

Uczniowie będą budowali wieże z kubków, wykorzystując podane kody.