System planetarny, w którym znajduje się Ziemia - kodujemy układ planet i ruch ciał niebieskich wokół Układu Słonecznego.

From Thursday, October 20, 2022 7:00 AM
to Friday, October 21, 2022 8:00 AM

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach

Open in-person activity

michal.szydlowski@vp.pl

Polish

33-160, POL

 Roboty, Planety i Układ Słoneczny. 

Zaprezentujemy animację, jak zrobić Skalę Układu Słonecznego w jednym z programów do kodowania. W szczególności zaimportujemy dane z arkuszy faktów planetarnych NASA do list. Następnie użyjemy tych list do stworzenia różnych widoków dokładnych atrybutów planet na ekranie w późniejszych sekwencjach programu. Zakodujemy i stworzymy realną symulację Układu Słonecznego wraz z dokładnymi współrzędnymi. 

http://www.zspryglice.pl/

    Primary school Secondary school Other (see description) Teachers
    Basic programming concepts

Nearby upcoming activities:

Kreatywnie z AI
Wed, Jun 26, 2024 4:30 PM
Jeśli chcecie przekonać się jak sztuczna inteligencja może pomóc w pracy, nauce i zabawie to zapraszamy na warsztaty „Kreatywnie z AI”. Naszą przygodę rozpoczniemy od zabawy z aktywnościami ze strony hourofcode.com, które pomogą w zrozumieniu koncepcji sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Podczas rozwiązywania zadań będziemy poznawać zasady trenowania AI, aby sztuczna inteligencja poprawnie wykonywała nasze polecenia. Uczestnicy zrozumieją jak ważne jest, by dane treningowe przekazywane maszynie były dobrej jakości oraz aby była ich odpowiednia ilość. Uświadomią też sobie, że to oni decydują o tym jakiej jakości dane otrzymuje do nauki AI i jak w dalszej perspektywie sztuczna inteligencja będzie sobie radzić z rozwiązywaniem zadań. Podczas kolejnych spotkań uczestnicy poznają różne atrakcyjne narzędzia wykorzystujące AI, w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne. Rozpoczniemy od pracy z grafiką (generowanie projektów graficznych, fotorealistycznych grafik oraz usuwanie niechcianych obiektów ze zdjęć). Następnie uczestnicy poznają ChatGTP, Copilot i Gemini i nauczą się kreatywnego wykorzystania tych narzędzi AI w codziennym zastosowaniu. Przygotują przepis kulinarny z wybranych składników, dowiedzą się jak poprawić działanie komputera lub zwiększyć swoją sprawność fizyczną. Dowiedzą się też jak wykorzystać AI w nauce, np. poprzez wygenerowanie planu prezentacji na wybrany temat. W trakcie warsztatów zostaną poruszone zagadnienia dotyczące etycznego wykorzystania sztucznej inteligencji oraz zagrożeń związanych z jej zastosowaniem. W trakcie zajęć wykorzystana zostanie metoda projektu w celu zaangażowania uczniów do pracy zespołowej. Uczestnicy warsztatów nauczą się - twórczego wykorzystania narzędzi AI w pracy z grafiką; - kreatywnego wykorzystania sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu sytuacji problemowych; - współpracy w zespole podczas realizacji wspólnych projektów. Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenów wiejskich w Gminie Tuchów, którzy z racji miejsca zamieszkania mają utrudniony dostęp do nowoczesnych placówek edukacyjnych.
Możliwości sztucznej inteligencji w grafice komputerowej
Mon, Sep 9, 2024 4:00 PM
Jeśli fascynuje Was świat grafiki komputerowej i sztucznej inteligencji, chcecie poznać, jak nowoczesne narzędzia mogą wspierać Waszą kreatywność, a jednocześnie dowiedzieć się, dlaczego to ludzka wyobraźnia i zdolności są kluczowe w pracy grafika - zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w naszej Fundacji! Czego się dowiecie? Odkryjemy tajniki sztucznej inteligencji (SI) w grafice – dowiecie się, jak SI może być pomocnym narzędziem, ale także dlaczego nigdy nie zastąpi ludzkiej kreatywności i wyczucia artystycznego. Poznamy strony i narzędzia wykorzystujące SI, które mogą wspierać Was w tworzeniu niesamowitych projektów graficznych, a nawet w innych dziedzinach. Zajmiemy się rysunkiem cyfrowym, gdzie SI może pomóc w rozwijaniu pomysłów czy ułatwić podstawowe czynności, ale to Wasze umiejętności będą miały decydujące znaczenie! Podczas wydarzenia każdy uczestnik będzie korzystać z tabletów graficznych i odpowiedniego oprogramowania - Adobe Photoshop, Canva oraz stron umożliwiających skorzystanie z różnorodnych funkcji SI. Dla kogo? Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat, którzy chcą zgłębić tajniki grafiki komputerowej i dowiedzieć się, jak nowoczesne technologie mogą wspierać twórczość artystyczną. Kiedy i gdzie? Data: 9-10 września 2024 r. Godzina: 16:00-18:00 Miejsce: Fundacja NABU, ul. PCK 2, 38-200 Jasło Jak się zapisać? Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia poprzez kontakt bezpośredni, telefoniczny, mailowy czy na naszych mediach społecznościowych. Nie przegapcie okazji, by połączyć sztukę z technologią i odkryć, jak niesamowite efekty można osiągnąć, łącząc ludzki talent z możliwościami sztucznej inteligencji! Do zobaczenia na wydarzeniu!
Gry i zabawy z kodowaniem w tle
Tue, Oct 15, 2024 3:01 PM

To interaktywna inicjatywa, która wprowadza dzieci i młodzież w świat programowania poprzez kreatywne i angażujące gry oraz zabawy. Uczestnicy, niezależnie od poziomu doświadczenia, będą mieli okazję tworzyć proste gry, rozwiązywać zagadki logiczne i uczestniczyć w zespołowych wyzwaniach związanych z kodowaniem. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia, współpracy oraz kreatywności, a jednocześnie pokazanie, że nauka programowania może być pełna radości i zabawy.