to Sunday, October 16, 2022 8:00 PM
Quantum AI Foundation
Invite-only online activity
Polish
Online
Zapraszamy na bezpłatne zdalne warsztaty z programowania komputerów kwantowych organizowane przez Fundację Quantum AI oraz QPoland! Są to warsztaty na poziomie średniozaawansowanym, będą one bazowały na materiałach QSilver (dotyczących m.in. kwantowej transformaty Fouriera i algorytmu Shora) przygotowanych przez QWorld i będą kontynuacją warsztatów QBronze93.
Warsztaty będę odbywały się przez 4 dni: 8-9.10 & 15-16.10.2022. W każdym dniu zajęcia będą trwały w godzinach 16:00-20:00 (CEST).
Wykładowca: Jakub Nowak
Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9NRAjVWVVa6Y2s--CYhIuROFOQFEMms3-DnVe62t8Ea6XzA/viewform
Formularz będzie otwarty do 7.10.2022 (EoD UTC+2) lub do osiągnięcia limitu rejestracji (100 uczestników). Osoby, które nie ukończyły 18 lat, powinny przesłać nam skan/zdjęcie zgody rodzica/opiekuna: https://drive.google.com/file/d/1XN5mL6FNUFCdw71hW1pj5LefvFsHhvXD/view?usp=sharing
Kontakt: warsaw.quantum@gmail.com
Warsztaty będą prowadzone w języku polskim na podstawie materiałów QSilver (materiały te są w języku angielskim). Uczestnicy będą rozwiązywać zadania programistyczne w języku Python, korzystając z platformy Qiskit. Organizowane będą spotkania online na Zoom, pomocniczym narzędziem do komunikacji będzie również Discord. Jednocześnie w czasie całych warsztatów zapewniamy wsparcie mentorów, którzy odpowiedzą na pojawiające się pytania oraz sprawdzą postępy. Osoby, które ukończą z sukcesem warsztaty, otrzymają dyplomy!
-
Secondary school
Higher Education
Post graduate students
Employed adults
Unemployed adults
Teachers
-
Software development
Other
Nearby upcoming activities:
Kodujemy, krosujemy – do egzaminu się szykujemy!
Z okazji Tygodnia Kodowania trwają właśnie wyjątkowe warsztaty w formie challengu z montażu okablowania strukturalnego!
Uczestnicy mierzą się z praktycznymi zadaniami, które obejmują:
🔹 Konfigurację szafy rack – uczestnicy montują urządzenia i organizują okablowanie zgodnie z profesjonalnymi standardami.
🔹 Zarabianie paneli krosowych i kabli ethernetowych – zespoły właśnie przygotowują i podłączają kable, stosując poprawne techniki zarabiania złączy.
🔹 Pomiary okablowania – trwa sprawdzanie jakości połączeń, a uczestnicy korzystają z nowoczesnych narzędzi do weryfikacji działania instalacji.
To intensywny trening, który nie tylko rozwija umiejętności praktyczne, ale również pozwala solidnie przygotować się przed egzaminami zawodowymi. Zespoły rywalizują, by jak najszybciej i najdokładniej wykonać zadania, a atmosfera rywalizacji dodaje emocji! Najlepsi uczestnicy mogą liczyć na nagrody, ale przede wszystkim – zdobywają cenną wiedzę i doświadczenie.
Tydzień Kodowania to doskonała okazja do praktycznej nauki i solidnych przygotowań przed wyzwaniami zawodowymi!
Asy bezpiecznego internetu!
Uczniowie odwiedzą stronę internetową Interlandia – Asy Internetu https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/interland/ , https://sieciaki.pl/ , https://it-szkola.edu.pl/news,art,347 oraz zagrają w grę FireW@lly. Celem projektu będzie zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności w formie interaktywnej zabawy. W trakcie gry dzieci będą zmagać się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób będą uczyć się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.
Budujemy i programujemy.
Budowanie z klocków lego projektów według schematu oraz według własnego pomysłu. Programowanie w programie WeDo Lego i Lego Spike.