Warsztaty z programowania komputerów kwantowych - QSilver15

From Saturday, October 8, 2022 4:00 PM
to Sunday, October 16, 2022 8:00 PM

Quantum AI Foundation

Invite-only online activity

Polish

Online

Zapraszamy na bezpłatne zdalne warsztaty z programowania komputerów kwantowych organizowane przez Fundację Quantum AI oraz QPoland! Są to warsztaty na poziomie średniozaawansowanym, będą one bazowały na materiałach QSilver (dotyczących m.in. kwantowej transformaty Fouriera i algorytmu Shora) przygotowanych przez QWorld i będą kontynuacją warsztatów QBronze93.

 

Warsztaty będę odbywały się przez 4 dni: 8-9.10 & 15-16.10.2022. W każdym dniu zajęcia będą trwały w godzinach 16:00-20:00 (CEST).

Wykładowca: Jakub Nowak

Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9NRAjVWVVa6Y2s--CYhIuROFOQFEMms3-DnVe62t8Ea6XzA/viewform

Formularz będzie otwarty do 7.10.2022 (EoD UTC+2) lub do osiągnięcia limitu rejestracji (100 uczestników). Osoby, które nie ukończyły 18 lat, powinny przesłać nam skan/zdjęcie zgody rodzica/opiekuna: https://drive.google.com/file/d/1XN5mL6FNUFCdw71hW1pj5LefvFsHhvXD/view?usp=sharing

Kontakt: warsaw.quantum@gmail.com


Warsztaty będą prowadzone w języku polskim na podstawie materiałów QSilver (materiały te są w języku angielskim). Uczestnicy będą rozwiązywać zadania programistyczne w języku Python, korzystając z platformy Qiskit. Organizowane będą spotkania online na Zoom, pomocniczym narzędziem do komunikacji będzie również Discord. Jednocześnie w czasie całych warsztatów zapewniamy wsparcie mentorów, którzy odpowiedzą na pojawiające się pytania oraz sprawdzą postępy. Osoby, które ukończą z sukcesem warsztaty, otrzymają dyplomy!

    Secondary school Higher Education Post graduate students Employed adults Unemployed adults Teachers
    Software development Other

Nearby upcoming activities:

Zbuduj swojego robota!
Mon, Aug 1, 2022 12:00 AM

Budujemy roboty z klocków lego we do 2.0. i programujemy je przy pomocy aplikacji na tablecie. 

Zawody MBotow organizowane w Python 3
Sat, Sep 24, 2022 12:00 AM

Naszym celem jest zaprogramować MBoty technika: Line Follower, aby poruszały się zgodnie z wyznaczonym torem jazdy dodatkowo aby umiały pokonywać przeszkody na swojej drodze ruchu.

Z ROBOTAMI NA TY
Mon, Oct 10, 2022 12:00 AM

Uczniowie klas III i IV  poznają elementy kodowania i programowania. Mamy już za sobą I etap, do którego wykorzystaliśmy maty. Poznaliśmy  pojęcia związane z kodowaniem tj. pętla, obroty i warunki – wszystkie te pojęcia zostały omówione w odniesieniu do życia codziennego.

Następnie poznaliśmy jak działa robot Photon.

Przed nami programowanie robotów labiryncie zbudowanego z mat oraz wyścig robotów. Poznamy i zaprogramujemy roboty tak, aby parkowały tyłem, obracały się i wykonywały inne zadania typu zmiany kolorów, wydawania dźwięków, nagrywania i odtwarzania własnych komunikatów. W ramach działań uczniowie poznają  narzędzia do kodowania  Pgoton Code i Scratch.  

Oprócz programowania robotów  dzieci  stworzą interaktywne kartki z hasłami a starsze dzieci swoją pierwszą grę.