to Friday, October 22, 2021 4:00 PM
5ο Νηπιαγωγείο Σερρών
Open in-person activity
Greek
Καναβού 2, 621 25, Σέρρες
Οι μαθητές του νηπιαγωγείου θα πάρουν έναν μυστικό κώδικα της ελληνικής αλφαβήτου στον οποιο καθε γραμμα θα αντιστοιχεί και σε μια διαφορετική εικόνα. Θα προσπαθήσουν να ανακαλύψουν τα ονοματα των συμμαθητών τους μεσα από μια αλληλουχια των εικόνων αυτών..
-
Pre-primary education
-
Unplugged activities
Nearby upcoming activities:
![](https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/codeweek-dev/events/pictures/event_default_picture.png)
BeeBot
Οι μαθητές της Α και Β τάξης θα πειραματιστούν με τη BeeBot πάνω σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα.
![](https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/codeweek-dev/events/pictures/event_default_picture.png)
BeeBot
Οι μαθητές της Α και Β τάξης θα πειραματιστούν με τη BeeBot πάνω σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα.
![](https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/codeweek-dev/events/pictures/event_default_picture.png)
Кодираме роботче
Активноста се состои во кодирање на патека на робот. На патеката се поставени карти со броеви. Учениците го програмираат роботот да оди од број до број така што збирот на проевите низ коишто поимал да биде даден број. Во зависност од возраста се поставуваат броевите.