Kód, robot a škol(k)a

From Monday, October 12, 2020 2:00 PM
to Monday, October 12, 2020 3:30 PM

Dům zahraniční spolupráce

Open online activity

Czech

Na poříčí 1035/4, 110 00, Nové Město, Praha 1, Praha, Hlavní město Praha, CZE

Akce je určena učitelům a ředitelům mateřských a základních škol. Cílem akce je, aby si účastníci prakticky vyzkoušeli kódování, práci s robotickými hračkami a základy programování. Přijďte se nechat přesvědčit, že se základy programování se můžou hravou formou seznámit již děti a žáci v mateřských a základních školách! Akci pořádá Dům zahraniční spolupráce u příležitosti zahájení celoevropské kampaně Code Week, která vznikla s cílem přiblížit programování a digitální technologie dětem, žákům, ale i dospělým všech věkových kategorií. Akce je pro účastníky zdarma.

    Teachers
    Basic programming concepts Robotics Playful coding activities Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

Kód, robot, škol(k)a
Wed, Oct 12, 2022 10:00 AM

Již 12. října se v Praze bude v rámci iniciativy Evropského týdne programování CodeWeek konat tradiční akce Kód, robot, škol(k)a. Akce je zaměřena na vzdělávání učitelů, kteří učí žáky ve věku 3-10 let. Srdečně tak zveme všechny učitele a učitelky z mateřských a základních škol, kteří se chtějí seznámit se základy programování a následně, díky nabytým znalostem, rozvíjet digitální gramotnost svých žáků.

 

A protože se jedná o jubilejní 10. ročník celoevropské iniciativy CodeWeek, máme pro vás připravenou nejednu třešinku na pomyslném dortu – těšit se můžete na rozmanité workshopy, které Vám představí základy programování či práci s robotickými hračkami. Bude to zkrátka užitečnými znalostmi nabitý den!

Informatika nově na Svobodě
Sat, Oct 8, 2022 12:00 AM

V hodinách Informatiky, Využití digitálních technologií a Informační a mediální výchovy si žáci vyzkouší archivní testy Bobříka infromatiky a nové testy zaměřené na blokové programování. V běžných hodinách si žáci zkusí unplugged aktivity.

CodeWeek v ZŠ Švihov
Sun, Oct 16, 2022 12:00 AM

Žáci budou programovat jednoduchý příběh ve Scratchi