Playing and discovering in FCL (Future Classroom Lab)

From Monday, October 12, 2020 9:00 AM
to Wednesday, November 4, 2020 2:30 PM

ZŠ Dr. Edvarda Beneše, Praha 9 - Čakovice

Open in-person activity

Czech

ZŠ Dr. Edvarda Beneše, náměstí Jiřího Berana, 196 00, Praha 18, Praha, Hlavní město Praha, CZE

The aim of the event is to develop digital creativity and critical thinking of students. During the course, students of the 1st grade of our school in FCL will discover the world of programming through robotic toys (Bee-bot, Ozobot, Codey rocky). Na třech stanovištích budou s těmito roboty ve skupinách řešit zábavné úkoly, spolupracovat, hledat inovativní řešení a učit se základům programování. V každém týdnu projde stanovišti cca 20 dětí.

https://zscakovice.cz/

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Kód, robot, škol(k)a
Wed, Oct 12, 2022 10:00 AM

Již 12. října se v Praze bude v rámci iniciativy Evropského týdne programování CodeWeek konat tradiční akce Kód, robot, škol(k)a. Akce je zaměřena na vzdělávání učitelů, kteří učí žáky ve věku 3-10 let. Srdečně tak zveme všechny učitele a učitelky z mateřských a základních škol, kteří se chtějí seznámit se základy programování a následně, díky nabytým znalostem, rozvíjet digitální gramotnost svých žáků.

 

A protože se jedná o jubilejní 10. ročník celoevropské iniciativy CodeWeek, máme pro vás připravenou nejednu třešinku na pomyslném dortu – těšit se můžete na rozmanité workshopy, které Vám představí základy programování či práci s robotickými hračkami. Bude to zkrátka užitečnými znalostmi nabitý den!

Informatika nově na Svobodě
Sat, Oct 8, 2022 12:00 AM

V hodinách Informatiky, Využití digitálních technologií a Informační a mediální výchovy si žáci vyzkouší archivní testy Bobříka infromatiky a nové testy zaměřené na blokové programování. V běžných hodinách si žáci zkusí unplugged aktivity.

CodeWeek v ZŠ Švihov
Sun, Oct 16, 2022 12:00 AM

Žáci budou programovat jednoduchý příběh ve Scratchi