Playing and discovering in FCL (Future Classroom Lab)

From Monday, October 12, 2020 9:00 AM
to Wednesday, November 4, 2020 2:30 PM

ZŠ Dr. Edvarda Beneše, Praha 9 - Čakovice

Open in-person activity

Czech

ZŠ Dr. Edvarda Beneše, náměstí Jiřího Berana, 196 00, Praha 18, Praha, Hlavní město Praha, CZE

The aim of the event is to develop digital creativity and critical thinking of students. During the course, students of the 1st grade of our school in FCL will discover the world of programming through robotic toys (Bee-bot, Ozobot, Codey rocky). Na třech stanovištích budou s těmito roboty ve skupinách řešit zábavné úkoly, spolupracovat, hledat inovativní řešení a učit se základům programování. V každém týdnu projde stanovišti cca 20 dětí.

https://zscakovice.cz/

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

První kroky s Micro:Bitem
Fri, Oct 15, 2021 4:30 PM
V rámci projektu dětem představíme BBC Micro:bit, který se používá pro výuku programování ve spojení s ovládáním hardware. Pro programování použijeme blokový editor MakeCode. Děti budou s Micro:bity moci pracovat doma. Těm, kteří budou bydlet v našem okolí je zapůjčíme. Jinak bude možné využít virtuální Micro:bit v editoru. Online setkání proběhne skrze prostředí Google Meet, který zná spousta z nich ze školy a který v naší organizaci používáme. Nejprve se děti seznámí s Micro:bit zařízením a základními možnosti blokového editoru. Pomocí jednoduchých pokusů zjistí jak propojení programu s hardwarem funguje. V druhé části si s dětmi vysvětlíme nejdůležitější příkazové bloky a procvičíme jejich sestavení do souvislého kódu a jeho nahrání do Micro:bitu. Ve třetí části - poslední části si pak děti podle lektorových instrukcí naprogramují vlastní jednoduchou hru. Jelikož nepředpokládáme/nevyžadujeme žádné předchozí znalosti, půjde o formu přepisu kódu od lektora. Lektor bude jednotlivé kroky a části programu komentovat a vysvětlovat. Workshop je určen pro děti od 10 let. Pokud téma děti zaujme budou moci navázat v některém z našich kroužků.
Scratch pro každého
Sat, Oct 16, 2021 4:30 PM
V rámci projektu dětem představíme programování ve Scratchi, který se používá pro výuku programování a je určen pro děti. Pro programování použijeme online blokový editor Scratch. Děti budou moci pracovat samostatně doma. Na začátku je lektor nejprve seznámí s použitými nástroji a pomůže s jejich spuštěním. Online setkání proběhne skrze prostředí Google Meet, který zná spousta z nich ze školy a který v naší organizaci používáme. Nejprve se děti seznámí s prostředím blokového editoru a ukládáním a nahráváním projektů. Pomocí jednoduchých pokusů zjistí jak se s blokovým editorem pracuje. V druhé části si s dětmi vysvětlíme nejdůležitější příkazové bloky a procvičíme jejich sestavení do souvislého kódu. V této části se také seznámíme s maskotem a hlavní postavičkou Scratchem a oživíme ho pomocí jednoduchého programu. Ve třetí části si pak děti podle lektorových instrukcí naprogramují vlastní jednoduchou hru Super Mario. Jelikož nepředpokládáme/nevyžadujeme žádné předchozí znalosti, půjde o formu přepisu kódu od lektora. Lektor bude jednotlivé kroky a části programu komentovat a vysvětlovat. Workshop je určen pro děti od 8 do 12 let.
Základy C programování
Sat, Oct 30, 2021 2:00 PM
Webinář je zaměřený pro všechny zájemce o základy programování v programovacím jazyce C. Účastníkům bude od základu vysvětlen programovací jazyk C a jeho praktické využití. Cíle námi pořádané akce: Nastavení prostředí pro programování v jazyce C Vytvoření prvního “Hello world!” programu Porozumění základních kontrolních struktur v jazyce C (if, while, funkce atd.) Představit vhodné zdroje k samostudiu, aneb jak se vyznat v dokumentaci Praktické využití výše zmíněných bodů Implementovat ve skupinkách získané znalosti k vytvoření jednoduché hry piškvorky Pro registraci vyplňte tento formulář https://forms.office.com/r/N3JW7jkSJ9. Celý program bude probíhat přes video hovorový systém v programu Microsoft teams. Zájemcům bude odkaz na webinář zaslán na emailovou adresu.