Microbit a teplota

From Monday, October 5, 2020 8:00 AM
to Monday, October 5, 2020 10:00 AM

ZŠ Dr. E. Beneše

Open in-person activity

Czech

náměstí Jiřího Berana 500/1, 196 00, Čakovice, Praha-Čakovice, Praha, Hlavní město Praha, CZE

Žáci naprogramují micro:bit tak, aby ukazoval teplotu buď ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. Navrhnou a vyrobí teploměr, který osadí naprogramovaným micro:bitem.

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

První kroky s Micro:Bitem
Fri, Oct 15, 2021 4:30 PM
V rámci projektu dětem představíme BBC Micro:bit, který se používá pro výuku programování ve spojení s ovládáním hardware. Pro programování použijeme blokový editor MakeCode. Děti budou s Micro:bity moci pracovat doma. Těm, kteří budou bydlet v našem okolí je zapůjčíme. Jinak bude možné využít virtuální Micro:bit v editoru. Online setkání proběhne skrze prostředí Google Meet, který zná spousta z nich ze školy a který v naší organizaci používáme. Nejprve se děti seznámí s Micro:bit zařízením a základními možnosti blokového editoru. Pomocí jednoduchých pokusů zjistí jak propojení programu s hardwarem funguje. V druhé části si s dětmi vysvětlíme nejdůležitější příkazové bloky a procvičíme jejich sestavení do souvislého kódu a jeho nahrání do Micro:bitu. Ve třetí části - poslední části si pak děti podle lektorových instrukcí naprogramují vlastní jednoduchou hru. Jelikož nepředpokládáme/nevyžadujeme žádné předchozí znalosti, půjde o formu přepisu kódu od lektora. Lektor bude jednotlivé kroky a části programu komentovat a vysvětlovat. Workshop je určen pro děti od 10 let. Pokud téma děti zaujme budou moci navázat v některém z našich kroužků.
Scratch pro každého
Sat, Oct 16, 2021 4:30 PM
V rámci projektu dětem představíme programování ve Scratchi, který se používá pro výuku programování a je určen pro děti. Pro programování použijeme online blokový editor Scratch. Děti budou moci pracovat samostatně doma. Na začátku je lektor nejprve seznámí s použitými nástroji a pomůže s jejich spuštěním. Online setkání proběhne skrze prostředí Google Meet, který zná spousta z nich ze školy a který v naší organizaci používáme. Nejprve se děti seznámí s prostředím blokového editoru a ukládáním a nahráváním projektů. Pomocí jednoduchých pokusů zjistí jak se s blokovým editorem pracuje. V druhé části si s dětmi vysvětlíme nejdůležitější příkazové bloky a procvičíme jejich sestavení do souvislého kódu. V této části se také seznámíme s maskotem a hlavní postavičkou Scratchem a oživíme ho pomocí jednoduchého programu. Ve třetí části si pak děti podle lektorových instrukcí naprogramují vlastní jednoduchou hru Super Mario. Jelikož nepředpokládáme/nevyžadujeme žádné předchozí znalosti, půjde o formu přepisu kódu od lektora. Lektor bude jednotlivé kroky a části programu komentovat a vysvětlovat. Workshop je určen pro děti od 8 do 12 let.
Základy C programování
Sat, Oct 30, 2021 2:00 PM
Webinář je zaměřený pro všechny zájemce o základy programování v programovacím jazyce C. Účastníkům bude od základu vysvětlen programovací jazyk C a jeho praktické využití. Cíle námi pořádané akce: Nastavení prostředí pro programování v jazyce C Vytvoření prvního “Hello world!” programu Porozumění základních kontrolních struktur v jazyce C (if, while, funkce atd.) Představit vhodné zdroje k samostudiu, aneb jak se vyznat v dokumentaci Praktické využití výše zmíněných bodů Implementovat ve skupinkách získané znalosti k vytvoření jednoduché hry piškvorky Pro registraci vyplňte tento formulář https://forms.office.com/r/N3JW7jkSJ9. Celý program bude probíhat přes video hovorový systém v programu Microsoft teams. Zájemcům bude odkaz na webinář zaslán na emailovou adresu.