Microbit a teplota

From Monday, October 5, 2020 8:00 AM
to Monday, October 5, 2020 10:00 AM

ZŠ Dr. E. Beneše

Open in-person activity

Czech

náměstí Jiřího Berana 500/1, 196 00, Čakovice, Praha-Čakovice, Praha, Hlavní město Praha, CZE

Žáci naprogramují micro:bit tak, aby ukazoval teplotu buď ve stupních Celsia nebo Fahrenheita. Navrhnou a vyrobí teploměr, který osadí naprogramovaným micro:bitem.

    Primary school
    Playful coding activities

Nearby upcoming activities:

Kód, robot, škol(k)a
Wed, Oct 12, 2022 10:00 AM

Již 12. října se v Praze bude v rámci iniciativy Evropského týdne programování CodeWeek konat tradiční akce Kód, robot, škol(k)a. Akce je zaměřena na vzdělávání učitelů, kteří učí žáky ve věku 3-10 let. Srdečně tak zveme všechny učitele a učitelky z mateřských a základních škol, kteří se chtějí seznámit se základy programování a následně, díky nabytým znalostem, rozvíjet digitální gramotnost svých žáků.

 

A protože se jedná o jubilejní 10. ročník celoevropské iniciativy CodeWeek, máme pro vás připravenou nejednu třešinku na pomyslném dortu – těšit se můžete na rozmanité workshopy, které Vám představí základy programování či práci s robotickými hračkami. Bude to zkrátka užitečnými znalostmi nabitý den!

Informatika nově na Svobodě
Sat, Oct 8, 2022 12:00 AM

V hodinách Informatiky, Využití digitálních technologií a Informační a mediální výchovy si žáci vyzkouší archivní testy Bobříka infromatiky a nové testy zaměřené na blokové programování. V běžných hodinách si žáci zkusí unplugged aktivity.

CodeWeek v ZŠ Švihov
Sun, Oct 16, 2022 12:00 AM

Žáci budou programovat jednoduchý příběh ve Scratchi