Hopscotch coding

From Sunday, October 11, 2020 7:00 AM
to Saturday, October 17, 2020 11:30 PM

Mateřská ˇŠkola Na Přesypu

Open in-person activity

ewand@seznam.cz

Czech

Mateřská škola na Přesypu, Na Přesypu 441/4, 182 00, Praha 8, Praha, Hlavní město Praha, CZE

Hopscotch Coding is a simple, block off-line coding that is ideal for kindergarten. The children spread out pictograms on the coding pad, which symbolize a certain instruction: "turn around, put your hands up, cross your arms, jump, put your hands on your head, clap, kick, stand on one leg, etc.". The movement activity card can be placed on the loop card (how many times the activity will be repeated). The children create pictograms and a code on the coding pad with the help of arrow cards. It must go through all the fields on which the instruction pictograms are located.

http://www.msnapresypu.cz

    Pre-primary education
    Unplugged activities

Nearby upcoming activities:

Informatika nově na Svobodě
Sat, Oct 8, 2022 12:00 AM

V hodinách Informatiky, Využití digitálních technologií a Informační a mediální výchovy si žáci vyzkouší archivní testy Bobříka infromatiky a nové testy zaměřené na blokové programování. V běžných hodinách si žáci zkusí unplugged aktivity.

Kód, robot, škol(k)a
Wed, Oct 12, 2022 10:00 AM

Již 12. října se v Praze bude v rámci iniciativy Evropského týdne programování CodeWeek konat tradiční akce Kód, robot, škol(k)a. Akce je zaměřena na vzdělávání učitelů, kteří učí žáky ve věku 3-10 let. Srdečně tak zveme všechny učitele a učitelky z mateřských a základních škol, kteří se chtějí seznámit se základy programování a následně, díky nabytým znalostem, rozvíjet digitální gramotnost svých žáků.

 

A protože se jedná o jubilejní 10. ročník celoevropské iniciativy CodeWeek, máme pro vás připravenou nejednu třešinku na pomyslném dortu – těšit se můžete na rozmanité workshopy, které Vám představí základy programování či práci s robotickými hračkami. Bude to zkrátka užitečnými znalostmi nabitý den!

CodeWeek v ZŠ Švihov
Sun, Oct 16, 2022 12:00 AM

Žáci budou programovat jednoduchý příběh ve Scratchi