Smart home with micro:bit

From Thursday, October 8, 2020 7:00 PM
to Thursday, October 15, 2020 9:00 PM

SRRZ - RZ pri Gymnáziu P. Horova

Open online activity

Slovak

Masarykova 1932/1
071 01 Michalovce

Workshop je zameraný na naprogramovanie senzorov pomocou micro:bitu, tak aby ho zvládli aj začiatočníci. Budeme sa učiť programovať senzory svetla, OLED obrazovku, senzor teploty DC motor, Crash senzor a ďalšie tak, aby sme vytvorili dojem Smart Home. Budeme programovať v prostredí blockly alebo v jazyku Python. Workshop je určený pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých v programovaní. Zameriame sa energeticky šetriaci režim v domácnosti, napríklad tým, že senzor osvetlenia bude kontrolovať zapínanie svetiel, tepelný senzor bude kontrolovať DC motor a pod. Workshop bude prebiehať online, pričom žiaci v škole dostanú Smart Home Kit-y, ktoré budú používať na programovanie inteligentné domácnosti. V škole si žiaci pripravia dom z kartónu s oknami a dverami. Pripravia si simuláciu zmeny prirodzených tepelných a svetelných podmienok, kde si pripevnia jednotlivé senzory. Celé programovanie Smart Home už bude prebiehať online. Pre účely workshopu budú pripla pripravené učebné materiály.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Különböző robotok használata
Sun, Oct 8, 2023 8:00 AM

A tevékenység lényege, hogy különböző robotokkal ismerkedjenek meg tanulóink. Lehetőség van Lego Education Spike robot építésére, programozására és feladatok tervezésére. Külöböző pályák bejárása Bee-Bot és Sphero SPRK+ robottal. Scottie Go! társasjáték megismerése és végigjátszása. 

Spike robot használata
Mon, Oct 9, 2023 8:00 AM

Tevékenység lényege, hogy megismerjék a Lego Education Spike robotot. Spike robot építése, programozása és feladatok tervezése.

BeeBot padlórobot
Mon, Oct 16, 2023 4:00 PM

Tevékenység lényege, hogy megismerkedjenek és különböző pályákat járjanak be a Bee-Bot és a SPRK+ robottal.