Smart home with micro:bit

From Thursday, October 8, 2020 7:00 PM
to Thursday, October 15, 2020 9:00 PM

SRRZ - RZ pri Gymnáziu P. Horova

Open online activity

Slovak

Masarykova 1932/1
071 01 Michalovce

Workshop je zameraný na naprogramovanie senzorov pomocou micro:bitu, tak aby ho zvládli aj začiatočníci. Budeme sa učiť programovať senzory svetla, OLED obrazovku, senzor teploty DC motor, Crash senzor a ďalšie tak, aby sme vytvorili dojem Smart Home. Budeme programovať v prostredí blockly alebo v jazyku Python. Workshop je určený pre začiatočníkov alebo mierne pokročilých v programovaní. Zameriame sa energeticky šetriaci režim v domácnosti, napríklad tým, že senzor osvetlenia bude kontrolovať zapínanie svetiel, tepelný senzor bude kontrolovať DC motor a pod. Workshop bude prebiehať online, pričom žiaci v škole dostanú Smart Home Kit-y, ktoré budú používať na programovanie inteligentné domácnosti. V škole si žiaci pripravia dom z kartónu s oknami a dverami. Pripravia si simuláciu zmeny prirodzených tepelných a svetelných podmienok, kde si pripevnia jednotlivé senzory. Celé programovanie Smart Home už bude prebiehať online. Pre účely workshopu budú pripla pripravené učebné materiály.

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Animacja poklatkowa
Tue, Nov 21, 2023 7:00 AM

W ramach zajęć informatyki tworzymy animacje poklatkową o tematyce świątecznej.

Programowanie mikrokontrolerów z elementami robotyki.
Fri, Sep 15, 2023 12:00 AM

Podczas zajęć uczniowie, członkowie Szkolnego Koła Informatyki i Robotyki, uczą się programować mikrokontrolery (płytki Arduino), a także projektować  i drukować części 3D. Założeniem projektu jest budowa robota kołowego.

Naprogramovaná zoznamka
Fri, Oct 13, 2023 8:00 AM

Každý hráč si naprogramuje v prostredí www.makecode.mocrobit.org svoju menovku, krátku charakteristiku a pripojí obľubenú melódiu. Program nahrá do micro:bitu a prezdieľa do pripraveného dokumentu, kde pripojí svojho avatara. Dokument zdieľame do partnerských krajín, kde vyriešia danú menovku. Tak sa zoznámujeme navzájom programovaním a zabaváme sa.