Pierwsze kroki w Skratch w "TIKowej Kl@sie"


Organized by:

Edyta Jurys

Contact email:

edyta.jurys@gmail.com

Happening at:
Powstańców Wielkopolskich 23, 75-100 Koszalin, Polska

From Saturday 15th of October 2016 at 12:56 to Friday 21st of October 2016 at 12:56

Description:

Uczniowie klasy III wezmą udział w wydarzeniu Code Week przez zapoznanie się z projektem Skratch. Najpierw wprowadzenie - prezentacja, potem "kodowanie na dywanie", wreszcie pierwsze próby w Skratch.

More information:

http://mojatikowaklasa.blogspot.com/

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Visual/Block programming
Tags:
  • Skratch
  • Polen
Share the event:
October 2016
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      


Nearby upcoming events:

Projekt polega na zorganizowaniu interdyscyplinarnego zespołu złożonego ze specjalistów oraz młodzieży harcerskiej w celu stworzenia swoistej encyklopedii polskiej przyrody w postaci zestawu szczegółowych trójwymiarowych modeli zwierząt, drzew, roślin i najważniejszych obiektów polskiej przyrody nieożywionej wraz z opisami zawierającymi ciekawostki i specyfikację. Całość wystawy będzie mobilna, co pozwoli na jej prezentowanie w dowolnych miejscach publicznych np. w koszalińskich szkołach. W realizację projektu zaangażowani będą harcerze i harcerki z koszalińskich drużyn, którzy stworzą interdyscyplinarne sekcje i będą zajmować się poszczególnymi elementami projektu. Wsparciem dla nich będą specjaliści, członkowie KPH i instruktorzy harcerscy. Harcerze i harcerki zaprojektują 100 trójwymiarowych modeli, wydrukują je na drukarce 3D, naniosą szczegóły i naturalne barwy, opatrzą opisami oraz zbiorą wszystko w reprezentatywną całość
Start: Oct 20, 2018
Nauka programowania z wykorzystaniem języka blokowego Scratch, który jest intuicyjny i pozwala uczniom tworzyć gry, programy, pokazy multimedialne oraz historyjki. Dodatkowo nauka programowania wspomagana jest przez: - wykorzystanie robotów (robot mBot i oprogramowanie mBlock), - wykorzystanie inicjatywy Godzina Kodowania dla każdego ucznia – http://godzinakodowania.pl/, - wykorzystanie strony internetowej https://scratch.mit.edu/ do nauki programowania online.
Start: Sep 20, 2018
#SuperKoderzy Jedynki to zespół 14 uczniów pod opieką pani Marzeny Adamczewskiej i pani Beaty Wołk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, który bierze udział w Ogólnopolskim Programie #SuperKoderzy -realizujący ścieżkę Odkrywcy Świata. Celem udziału w programie jest budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych i medialnych poprzez wykonywanie zadań edukacyjnych opartych na elementach programowania. Uczniowie pod opieką nauczycieli będą badać zjawiska atmosferyczne, a pomiary analizować poprzez kodowanie w języku Scratch. Ponadto celem jest pogłębianie wiedzy przedmiotowej i interdyscyplinarnej oraz rozwijanie umiejętności pracy zespołowej poprzez wspólne wykonywanie zadań. Realizację programu rozpoczęto 4 października 2018 r. Podczas pierwszych dwóch godzin zajęć uczniowie poznawali aplikację Scratch, jej interfejs. Zostali przeprowadzeni przez proces zakładania konta, wykonali pierwsze skrypty w Scratchu, wprowadzili pierwsze instrukcje warunkowe i świetnie się bawili. Przed nami wiele godzin pracy ze Scratchem, będziemy tworzyć samodzielne sceny oraz duszki, dokonywać płynnych przejść między scenami, tłami, poznamy sposoby tworzenia prezentacji .
Start: Oct 4, 2018
Nauka kodowania z małym misiem- bohaterem międzynarodowego projektu edukacyjnego (Mały miś w świecie wielkiej litatury ). Poprzez zabawę z sympatycznym pluszakiem dzieci zgłębiają tajniki kodowania
Start: Oct 1, 2018