Pierwsze kroki w Skratch w "TIKowej Kl@sie"

From Saturday, October 15, 2016 12:56 PM
to Friday, October 21, 2016 12:56 PM

Edyta Jurys

Other

edyta.jurys@gmail.com

Powstańców Wielkopolskich 23, 75-100 Koszalin, Polska

Uczniowie klasy III wezmą udział w wydarzeniu Code Week przez zapoznanie się z projektem Skratch. Najpierw wprowadzenie - prezentacja, potem "kodowanie na dywanie", wreszcie pierwsze próby w Skratch.

    Elementary school students
    Visual/Block programming
    Skratch Polen

Nearby upcoming activities:

Kodowanie

Sun, Aug 16, 2020 12:00 AM

Lekcja z zaprzyjaźnioną szkołą ,kodowanie ,zabawy konkursy,wymiana doświadczeń

Koduj i graj

Fri, Oct 23, 2020 1:00 PM

Warsztaty „Koduj i graj” to wydarzenie online, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję rozwiązywać wybrane zadania dostępne na darmowej platformie studio.code.org używając języka Blockly i tworzyć proste programy do rozwiązywania problemów oraz interaktywne gry i historyjki. Towarzyszyć im będą postacie dobrze znane z różnego rodzaju gier i kreskówek (np. Plants vs. Zombies czy Angry Birds). Przed przystąpieniem do zadań biorący udział w warsztatach obejrzą przygotowane na potrzeby zajęć filmy z instrukcjami posługiwania się poszczególnymi narzędziami. Będą też mieli możliwość konsultować się z prowadzącym. Kontakt online pomiędzy uczestnikami i prowadzącym odbędzie się za pośrednictwem Google Suite. Uczestnicy zajęć dołączą do stworzonego wydarzenia używając założonych wcześniej kont. Dwie grupy dzieci w wieku (10-11 lat) pod kierunkiem instruktora będą miały okazję nie tylko utrwalić podstawowe umiejętności z zakresu kodowania przy użyciu wizualnych języków programowania, ale również rozwinąć swoją znajomość języka angielskiego. Ćwiczenia będą obejmowały tworzenie za pomocą sekwencji, wykorzystanie pętli (instrukcje powtarzania) oraz instrukcje warunkowe.

ZAKODOWANA SIÓDEMKA

Tue, Oct 6, 2020 12:00 AM

Programowanie w programie Scratch zorganizowanie konkursu polegjącym na stworzeniu własnej historii w formie opowieści (komiksu). Temat: Dlaczego lubimy naszą szkołę?