Fizikālas problēmas risināšana, izmantojot programmēšanu

From Tuesday, October 15, 2019 8:30 AM
to Thursday, October 17, 2019 3:00 PM

RTU Inženierzinātņu vidusskola

Open in-person activity

skola@rtu.lv

Kronvalda bulvāris 1, Rīga, 1010, LVA

Skolēni veidos / analizēs programmas kodu, ar kura palīdzību risinās fizikālu problēmu. Sadarbība starp fizikas, matemātikas un programmēšanas skolotājiem. PROBLĒMA: Kubā, kura malas garums L=100 garuma vienības, atrodas 1 miljons molekulu, kuras telpā izvietojušās haotiskā veidā. Jānoskaidro, kā mainās molekulu koncentrācija (skaits tilpuma vienībā), ja palielina kuba iekšpusē ievilktas sfēras rādiusu no L/100 līdz L=100 vienībām, kurā uzskaita sfēras iekšpusē esošās molekulas. Sfēras centrs sakrīt ar kuba centru. Datus izvadīt tabulas veidā, kurus var importēt MS Excel, lai šo sakarību attēlotu grafiski.

http://www.izv.lv/

    Secondary school
    Other
    fizika programmēšana

Nearby upcoming activities:

Iepazīsti lego robotiku un programēšanas pamatus!
Fri, Oct 1, 2021 1:00 PM
Mērķis ir bērnus un jauniešus ar autiskā spektra traucējumiem (AST) iepazīstināt ar tehnoloģijām, attīstīt zināšanas robotikā un programmēšanas pamatos. Caur kopīgu darbošanos attīstīt sadarbības un komunikācijas prasmes (sadarbība ar pedagogu un vienaudžiem). Nodarbību saturs tiks veidots iekļaujot lego robotikas, programmēšanas un sociālo prasmju pilnveides elementus. Jauniešiem būs iespēja uzzināt interesantus faktus par lego robotiku, veidot savus robotikas modeļus un vienā no nodarbībām uzaicināt līdz savu darugu, (klasesbiedrs, brāli/māsu, bērnu bez AST) tādējādi veidojot iekļaujošu grupu/ sabiedrību. Ņemot vērā, ka nodarbībās piedalās bērni ar funkcionāliem traucējumiem, tad vienas grupas būs 5 bērni un vienā dienā plānotas divas grupas, tāpēc vienas nodarbības garums ir norādīts 3h. Grupas plānots komplektēt pēc bērnu kognitīvām spējām, tādējādi būs grupas ar dažādiem spēju līmeņiem. Pasākumu varēs apmeklēt bezmaksas visi bērni, kam ir interese par tehnoloģijām, lego, robotiku, programmēšanu, vecumā no 8 līdz 16 gadiem, iepriekš piesakoties pie pasniedzēja. Informācija tiks izvietota centra Solis augšup FB lapā un mājas lapā, kā arī 2 vietās pie centra informācijas dēļa.
Iepazīsti lego robotiku un programēšanas pamatus!
Thu, Oct 21, 2021 10:00 AM
Pasākuma mērķis ir caur kopīgu darbošanos attīstīt sadarbības un komunikācijas prasmes ar neirotipiskiem vienaudžiem. Iepazīstināt savu draugu (bērnu ar neirotipisku attīstību) ar savu aizraušanos un hobiju. Parādīt, ka arī bērniem ar AST ir savas stiprās puses un interesanti hobiji. Nodarbību saturs tiks veidots iekļaujot lego robotikas, konstruēšanas un sociālo prasmju pilnveides elementus. Jauniešiem būs iespēja uzzināt interesantus faktus par lego robotiku, veidot savus robotikas modeļus, darboties komandā. Pasākumu varēs apmeklēt bezmaksas pieci līdz 7 bērni ar AST, kam ir interese par tehnoloģijām, lego, robotiku, konstruēšanu, vecumā no 8 līdz 16 gadiem un uzaicināt līdz savu draugu (bērnu ar neirotipisku attīstību). Kopā grupā 10 dalībnieki. Nepieciešams iepriekš pieteikties pie pasniedzēja Vincenta pa tālruni: 26368641. Informācija par pasākumu, norises laiku un vietu tiks izvietota centra Solis augšup FB lapā un mājas lapā www.solisaugsup.lv.
Mans ideālais kiberrobots
Fri, Oct 15, 2021 3:00 PM
Bērnu un jauniešu mantu un rotaļlietu arsenālā jau sen ir ierindojušies roboti un ar dažādi ar tehnoloģijām saistīti mākslīgi radīti priekšmeti. Bet, ja viņiem nebūtu iespējas tos iegādāties veikalu plauktos - kā izskatītos un kādas funkcijas pildītu viņu pašu izvēlēti un izveidoti roboti? Konkurss par mana ideālā kiberrobota izveidi! Lai veicinātu gan bērnu radošo domāšanu un iztēli, gan ieinteresētu viņus robotikā, vēlamies organizēt konkursu par kiberrobotu izveidi ar 3D printeru palīdzību. Iepazīstināt bērnus ar tehnoloģiju iespējām un parādīt viņiem, ka fantāzijai nav robežu - ne tikai viņu prātos, bet arī materiālajā pasaulē. Tas savukārt dod viņiem ticību, ka daudzas citas lietas, par ko viņi tikai sapņo - patiesībā var būt iespējamas! Pasākuma laikā bērniem jāprezentē savs izveidotais kiberrobots tiešsaistē un konkursa uzvarētājus noteiks izvēlēta žūrija, kas sastāvēs no skolas pedagogiem un vecākiem.