Uczymy się kodować w językach Python i Scratch

From Wednesday, October 16, 2019 9:00 AM
to Wednesday, October 16, 2019 4:00 PM

Prywatna Szkoła Podstawowa im. R. Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Open online activity

piotrkowszkola_48@wp.pl

ulica Romana Dmowskiego 38D, 97-300, Piotrków Trybunalski, Woj. Łódzkie, POL

Uczniowie na lekcjach informatyki oraz kółku informatycznym poznają zasady programowania w środowisku graficznym języka scratch oraz tekstowym języka python.

http://www.jakubiakszkola.pl/

    Primary school
    Game design

Nearby upcoming activities:

Gry i zabawy logiczne w bibliotece
Mon, Oct 14, 2024 12:00 AM

Zaprosimy do biblioteki młodych czytelników. Razem będziemy tworzyć zagadki logiczne, kodować offline, szukać  w księgozbiorze ciekawe pozycje na temat kodowania, jego zalet i sposobów wykorzystania w życiu. Bedziemy uczyc się przez zabawę. Do aktywności zaprosimy również inne placówki z Polski w ramach działania grupy eTwinning Humaniści-Wychowawcy na TIK-tak!

Tworzenie gier z Gamefroot z dziećmi z Pogotowia Opiekuńczego
Fri, Oct 4, 2024 3:00 PM
Tytuł projektu: Tworzenie gier z Gamefroot Opis projektu: Zapraszamy dzieci w wieku 9-11 lat z pogotowia opiekuńczego nr 1 w Łodzi do udziału w ekscytującym projekcie “Tworzenie Gier z Gamefroot” w ramach inicjatywy Meet and Code. Podczas tego projektu dzieci będą miały okazję zanurzyć się w świat programowania i tworzenia gier komputerowych, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności technologiczne i kreatywność. Cele projektu: Wprowadzenie dzieci do podstaw programowania poprzez tworzenie gier. Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Zachęcanie do pracy zespołowej i współpracy. Budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości poprzez osiąganie konkretnych celów. Plan zajęć: Wprowadzenie do Gamefroot: Krótkie omówienie platformy Gamefroot i jej możliwości. Podstawy programowania: Nauka podstawowych pojęć programistycznych, takich jak zmienne, pętle i warunki. Tworzenie pierwszej gry: Dzieci będą miały okazję stworzyć swoją pierwszą prostą grę, korzystając z gotowych zasobów i narzędzi dostępnych w Gamefroot. Rozbudowa gry: Uczestnicy będą mogli dodawać nowe elementy i funkcje do swoich gier, eksperymentując z różnymi mechanikami i scenariuszami. Prezentacja i feedback: Na zakończenie projektu dzieci zaprezentują swoje gry przed grupą, otrzymując konstruktywną opinię od rówieśników i prowadzących. Materiały i zasoby: Komputery z dostępem do internetu. Konto na platformie Gamefroot. Przewodniki i tutoriale dostosowane do wieku uczestników. Korzyści dla uczestników: Zdobycie podstawowych umiejętności programistycznych. Rozwój kreatywności i umiejętności projektowania. Zwiększenie pewności siebie poprzez osiąganie sukcesów w tworzeniu gier. Możliwość pracy w grupie i nawiązywania nowych znajomości.
Micro:bit Adventure Ukraina - Odkrywanie elektroniki i programowania z płytką micro:bit
Sat, Sep 14, 2024 9:00 AM
Opis projektu: Micro:bit Adventure to interaktywny program edukacyjny, który wprowadzi uczestników w świat elektroniki i programowania przy użyciu płytki micro:bit. Projekt będzie składał się z serii lekcji i praktycznych zadań, które będą prowadzić dzieci przez różne aspekty tworzenia projektów za pomocą micro:bit. Oto trzy przykładowe zadania, które mogą wykonać uczestnicy przy użyciu płytki micro:bit: Termometr cyfrowy: Zadanie: Stwórz program, który będzie odczytywał temperaturę za pomocą wbudowanego czujnika temperatury w płytki micro:bit. Zadanie dodatkowe: Wyświetl odczytaną temperaturę na wyświetlaczu LED w stopniach Celsiusza i Fahrenheit, oraz dodaj odpowiednie wskaźniki (np. uśmiechniętą twarz dla komfortowej temperatury). Światła w samochodzie: Zadanie: Wykorzystaj diody LED na płytce micro:bit, aby stworzyć symulację świateł w samochodzie (np. światła mijania, światła drogowe, kierunkowskazy). Zadanie dodatkowe: Dodaj przyciski na płytce micro:bit, które będą kontrolować włączanie i wyłączanie poszczególnych świateł. Gra w zgadnij liczbę: Zadanie: Stwórz prostą grę, w której micro:bit losuje liczbę, a gracz musi zgadnąć tę liczbę poprzez wprowadzanie swoich prób. Zadanie dodatkowe: Dodaj wskazówki dla gracza, np. informacje, czy liczba jest większa lub mniejsza od podanej próby, oraz licznik prób i wskaźnik, czy gracz zgadł poprawnie. Te zadania mają na celu wykorzystanie różnych funkcji płytki micro:bit, takich jak czujniki, diody LED i przyciski, aby uczestnicy mogli eksperymentować z programowaniem i tworzyć interesujące projekty. Ten projekt ma na celu dostarczenie dzieciom w wieku 12-15 lat z Ukrainy interesujących i praktycznych doświadczeń z wykorzystaniem płytki micro:bit. Poprzez eksperymentowanie, projektowanie i tworzenie własnych projektów uczestnicy będą rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i problem-solvingu.