Uczymy się kodować w językach Python i Scratch

From Wednesday, October 16, 2019 9:00 AM
to Wednesday, October 16, 2019 4:00 PM

Prywatna Szkoła Podstawowa im. R. Orlewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Open online activity

piotrkowszkola_48@wp.pl

ulica Romana Dmowskiego 38D, 97-300, Piotrków Trybunalski, Woj. Łódzkie, POL

Uczniowie na lekcjach informatyki oraz kółku informatycznym poznają zasady programowania w środowisku graficznym języka scratch oraz tekstowym języka python.

http://www.jakubiakszkola.pl/

    Primary school
    Game design
    python Scratch programowanie

Nearby upcoming activities:

Młodzi badacze przyrody

Fri, Oct 15, 2021 5:30 PM

Inicjatywa zakłada połączenie mini projektu badawczego z nauką programowania, w myśl idei rozwoju technologicznego dla środowiska, realizowana będzie w ramach grantu Meet and Code 2021. Uczestnicy wejdą w rolę badaczy przyrody najbliższego otoczenia, z wykorzystaniem nowych technologii. Poznają kluczowe etapy procesu badawczego, w nawiązaniu do myślenia komputacyjnego. Będą wykorzystywać aplikacje rozpoznające rośliny, mikroskopy do smartfonów oraz programy do gromadzenia danych. Finałem projektu będą aplikacje w Scratchu, prezentujące wyniki, w konwencji prostej gry. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 10-12 lat. Uczestnikom udostępniony zostanie sprzęt do eksploracji przyrody. Zajęcia odbywać się będą na platformie MS Teams, uzupełniane samodzielną pracą terenową młodych badaczy. Chcemy rozbudzić w dzieciach ciekawość nowinkami z dziedziny IT i uwrażliwić w temacie ochrony środowiska.

Szachy japońskie - z offline do online

Fri, Sep 17, 2021 5:30 PM

Projekt zachęcić ma dzieci do nauki programowania, będzie realizowany w ramach grantu Meet and Code 2021. Chcemy ukazać praktyczny wymiar programowania poprzez przeniesienie tradycyjnej gry planszowej w przestrzeń wirtualną. Pokazać, że gra w szachy oraz programowanie to doskonały trening myślenia. Projekt będzie składał się z dwóch etapów: 1) poznawania zasad gry w szachy japońskie dla dzieci "Złapmy lwa" (uczestnikom zostaną udostępnione do domu zestawy do gry) - 1 spotkanie dwugodzinne; 2) stworzenie aplikacji bazującej na poznanych zasadach gry, z wykorzystaniem wizualnego języka programowania Scratch oraz edytorów map bitowych/wektorów - 3 spotkania godzinne. Warsztaty odbywać się będą na platformie MS Teams.

Z wirtuala do reala - druk 3d z Minecraftem

Wed, Sep 15, 2021 11:30 AM

Dzięki naszemu wydarzeniu 150 uczniów z 5 klas szkół podstawowych będzie mogło zaprojektować w Minecraft Education Edition konstrukcje - które później zostaną wydrukowane na drukarce 3d i wysłane do ich szkół. Uczestnicy będą budować w dwóch zespołach - włączymy też elementy e-sportu. Tematyka budowli będzie związana ze zrównoważonym rozwojem. Wydarzenie będzie miało tylko charakter online. Druki będą przygotowywane i pobierane z Minecrafta, a drukowane bez udziału uczniów. Klasy za darmo dostaną wydrukowane projekty do swoich szkół. Jeżeli okaże się, że szkoła działa normalnie i w trakcie zajęć w szkole nie będzie można ich zrealizować - warsztaty przeniesiemy na weekendy.