to Thursday, October 10, 2019 6:00 PM
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej
Open online activity
Poniatowa, Powiat Opolski, Woj. Lubelskie, POL
Stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu innowacyjna aplikacja do nauki programowania blokowego i tekstowego, która gwarantuje efektywną, kompleksową naukę programowania, z której każdy może skorzystać. PixBlocks to przyswajanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych przez zabawę – platforma wspiera kreatywność poprzez możliwość tworzenia autorskich gier,grafiki, animacji. Platforma wyróżnia się tym, że naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego. Narzędzie posiada standardy zgodne z wytycznymi MEN oraz uaktualniona podstawą programową. Posiada 2100 różnorodnych zadań, 1500 gier twórczych, 1000 różnorodnych przykładów. Cele: - pomaga rozwijać talent uczniów i umiejętności logicznego myślenia, - daje możliwość kreatywnego rozwoju i tworzenia własnych gier. Dlaczego warto wypróbować PixBlocks? Aplikacja zachęca i ułatwia uczniowi przyswajanie wiedzy. To zrozumiała , jasna, kreatywna nauka programowania dla dzieci i młodzieży. Narzędzie to posiada specjalny panel, poprzez który można tworzyć ciekawe , interaktywne lekcje, monitorować postępy uczniów oraz przeprowadzać sprawdziany. PixBlocks umożliwia naukę kodowania dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, pozwala kodować bez konieczności czytania oraz umożliwia przyswajanie wiedzy poprzez blokowy język wizualny. PixBlocks daje nauczycielom: -widok klas , uczniów, postępów prac - możliwość tworzenia lekcji i egzaminów - zadawanie i weryfikacja zadań domowych - wsparcie dla tablic multimedialnych PixBlocks daje uczniom: - możliwość prac twórczych -możliwość tworzenia własnych gier - tworzenie animacji i grafik - możliwość edycji plansz i rysowania
-
Primary school
Employed adults
-
Visual/Block programming
Nearby upcoming activities:
46 koduje
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana IIII Sobieskiego w Lublinie będą tworzyli programy w języku C++, w których zastosują instrukcje warunkowe i iteracyjne.
46 koduje
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Króla Jana IIII Sobieskiego w Lublinie będą tworzyli programy w języku C++, w których zastosują instrukcje warunkowe i iteracyjne.
Ogólnopolski Program Kodowanie na dywanie
Ogólnopolski Program ,,Kodowanie na dywanie” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Poprzez naukę kodowania można rozwijać wiele kluczowych umiejętności w twórczy i atrakcyjny dla dziecka sposób. Przygoda z kodowaniem nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, nie wymaga też dostępu do specjalistycznego sprzętu.
W programie „Kodowanie na dywanie” naukę kodowania potraktujemy jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. W przygotowanych propozycjach aktywności zabawy około programistyczne wplatane będą do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanego przez placówkę wyposażenia.
Elementy kodowania można włączyć do różnych edukacji, w tym matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej… można kodować wyłącznie offline, wykorzystując matę do kodowania, kolorowe klocki konstrukcyjne, kartki papieru, materiał naturalny lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, długopisów 3D i sprzętu komputerowego.
Z programem „Kodowanie na dywanie” nauka podstaw programowania będzie dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą a dla nauczycieli doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie bezpiecznego, odpowiedzialnego i metodycznego wykorzystywania narzędzi TiK w procesie
dydaktycznym.