KodujeszTy - KodujęJa - KodujeMy

From Monday, October 7, 2019 8:00 AM
to Sunday, October 20, 2019 8:00 PM

Szkoła Podstawowa im.J.I.Kraszewskiego w Snopkowie

Open online activity

kawkaczar@poczta.onet.pl

Snopków Południowy, Poland

Klasy I-III - programowanie w Scracht Klasy IV-VIII - programowanie w Minecraft Na obu poziomach w Scracht i Minecraft tworzymy własną grę

    Primary school
    Playful coding activities Art and creativity

Nearby upcoming activities:

Kodowanie w budowanie
Mon, Oct 18, 2021 8:00 AM
Wydarzenie ma na celu stworzenie brył, które pragniemy wydrukować na drukarce 3D. Końcowy projekt chcielibyśmy drukować ostatecznie w miejscu z włączoną kamerą internetową aby uczestnicy wydarzenia mogli później obserwować efekt swojej pracy. Do przeprowadzenia zajęć pragniemy wykorzystać program do modelowania 3D (tinkercad) Ma on ciekawą możliwość dzięki której modelowanie można usprawnić poprzez dokładanie bloków logicznych i tworzyć tym samym powtórzenia i wykorzystywać do tego zjawiska fizyczne i działania matematyczne. Dzięki temu pragniemy wskazać, że w przyrodzie i budynkach które widzimy na co dzień obserwujemy jest wiele matematyki Skoro tak to możemy tym samym narzędziem posłużyć się w modelowaniu 3D. Uczestnicy zostaną dołączeni na platformie do specjalnej klasy a zajęcia online za pomocą platformy MS Teams pozwoli na prowadzenie wykładu i zadań praktycznych na podanej platformie. Na koniec najciekawsze pracy pragniemy wydrukować. Dzięki takiemu połączeniu chcemy wskazać uczestnikom, że kodowanie jest łatwe i potrzebne w każdej dziedzinie życia co warto odkrywać także w połączeniu matematyki ze sztuką.
C z plusem
Tue, Oct 12, 2021 12:00 PM
Stawiamy na zadania ! Chcemy zachęcić uczniów do wyrażenia swoich myśli poprzez C++. Każdy gorzej lub lepiej potrafiłby poradzić sobie z takimi zadaniami jak "zaszyfrowanie wiadomości" czy "wydawanie monet w sklepie". Kiedy jednak musielibyśmy posłużyć się innym językiem, a w tym przypadku językiem programowania to zadanie nie jest już takie łatwe. Chcemy wskazać drogę i pokazać jak nauczyć maszynę wykonywania poleceń. Zwrócić uwagę na to, że ona nie myśli i musimy przewidzieć wszystkie możliwe niepowodzenia. To zadanie nie proste ale możliwe i ciekawe do wykonania. Chodzi nam w nim o zmianę podejścia i myślenia. Chcemy nauczyć myślenia logarytmicznego i zacząć sprawnie programować dlatego uważamy, że nasze zajęcia będą inne. Nasz kod jest ważny ale nie ważniejszy od drogi jaką pokonamy. Całe wydarzenie chcemy zorganizować w grupie, która już ma doświadczenie w języku C++ tzn. zna podstawy składni i potrafi uruchomić podstawowy program.
...MaŁY proGramiSTA...
Wed, Oct 6, 2021 1:00 PM
Korzyści płynące z nauki programowania porównywalne są często do tych płynących z dwujęzyczności. We wczesnym wieku dziecięcym, umysły są dużo bardziej podatne na naukę języka obcego, zwłaszcza jeśli przebiega ona w ramach zwykłych aktywności. Zachęcenie dzieci do programowania jest tak samo proste. Dzieci bardzo naturalnie przyjmują takie wyzwania, jeśli projekty i tematy prezentowane są na odpowiednim poziomie trudności i powiązane z zabawą. Rynek edukacyjny oferuje mnóstwo narzędzi przeznaczonych do nauki programowania, dostosowanych do różnych stopni rozwoju i zaawansowania uczniów. Rozwój technologii i związane z nim zmiany zachodzące na świecie sprawiają, że programowanie z zajęć dodatkowych szturmem wchodzi do kanonu nauczania by wypełnić lukę w kompetencjach informatycznych pomiędzy absolwentami szkół, a zapotrzebowaniem uczelni wyższych i rynku pracy. Szybkie wprowadzenie nauki programowania do szkół będzie wielkim wyzwaniem dla nowoczesnej edukacji. Dlatego my chcielibyśmy podjąć się tego wyzwania realizując zdalnie cykliczne spotkania programistyczne dla maluchów wykorzystując do tego darmowe narzędzia, tak żeby dzieci mogły kontynuować pracę z rodzicami.