to Tuesday, October 30, 2018 8:30 PM
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej
Other
Poniatowa, Polska
Warsztaty dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy chcą wprowadzić kodowanie do zajęć dydaktycznych. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z możliwościami włączania kodowania do zajęć dydaktycznych z zakresu nie tylko zajęć komputerowych ale także innych edukacji. Będziemy pracować na matach "Kodowanie na dywanie" i na materiałach, które nauczyciel może w łatwy i niedrogi sposób wykonać samodzielnie. Warsztaty będą wzbogacone o część dotyczącą pracy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych: Ozobot bit, Ozobot evo.
-
Employed adults
-
Software development
Robotics
Playful coding activities
Visual/Block programming
Motivation and awareness raising
Nearby upcoming activities:
Ogólnopolski Program Kodowanie na dywanie
Ogólnopolski Program ,,Kodowanie na dywanie” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Poprzez naukę kodowania można rozwijać wiele kluczowych umiejętności w twórczy i atrakcyjny dla dziecka sposób. Przygoda z kodowaniem nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, nie wymaga też dostępu do specjalistycznego sprzętu.
W programie „Kodowanie na dywanie” naukę kodowania potraktujemy jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. W przygotowanych propozycjach aktywności zabawy około programistyczne wplatane będą do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanego przez placówkę wyposażenia.
Elementy kodowania można włączyć do różnych edukacji, w tym matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej… można kodować wyłącznie offline, wykorzystując matę do kodowania, kolorowe klocki konstrukcyjne, kartki papieru, materiał naturalny lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, długopisów 3D i sprzętu komputerowego.
Z programem „Kodowanie na dywanie” nauka podstaw programowania będzie dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą a dla nauczycieli doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie bezpiecznego, odpowiedzialnego i metodycznego wykorzystywania narzędzi TiK w procesie
dydaktycznym.
Marzenia szeptane misiowi na uszko z Kodowanie na dywanie
Doskonalenie umiejętności współdziałania w sytuacjach zadaniowych podczas rysowania trasy dla Ozobota według określonej sekwencji barw.
Matematyczne kubeczki z Kodowanie na dywanie
Rozwijanie umiejętności dodawania i odejmowania na konkretach, układanie wieży z kubeczków zgodnie z legendą zamieszczoną na kartach pomocniczych