Programujemy z BBC micro:bit

From Monday, October 16, 2017 9:12 AM
to Friday, October 20, 2017 9:12 AM

Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa

Other

Jana z Kolna 35, Sopot, Polska

Wydarzenie będzie polegać na organizacji zajęć z kodowania dla uczniów klas 2-5 szkoły podstawowej Lokomotywa w Sopocie z wykorzystaniem płytek BBC micro:bit. Wydarzenie jest realizowane z grantu otrzymanego w ramach inicjatywy Meet and Code. Zajęcia przeprowadzone zostaną w terminie od 16 do 20 października 2017, w ramach tygodnia kodowania organizowanego w szkole. Płytkę można swobodnie programować w różnych językach i edytorze blokowym. Wyposażona jest w diody LED, przyciski, czujnik ruchu, kompas, może komunikować się z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartphony, czy tablety. W trakcie zajęć uczniowie stworzą proste programy, w efekcie których płytki BBC micro:bit odtworzą skomponowaną muzykę, wykonane animacje. Uczniowie pracować będą w grupach maksymalnie 12 osobowych, podzieleni na zespoły 2 osobowe. Zajęcia zaplanowane zostały dla minimum 4 grup. Pojedyncze zajęcia dla każdej grupy będą trwały 45 minut.

http://www.lokomotywa.edu.pl/

    Primary school
    Basic programming concepts Data manipulation and visualisation Robotics Playful coding activities Visual/Block programming
    Lokomotywa SPLokomotywa

Nearby upcoming activities:

Akademia kodowania dla Małych Odkrywców

Tue, Sep 1, 2020 10:00 AM

Aktywność zakłada: - cykl zajęć przygotowujących dzieci w wieku przedszkolnym do zabaw z wykorzystaniem elementów kodowania, - wzięcie udziału całej społeczności przedszkolnej w grze plenerowej zorganizowanej na osiedlu Błonie. Celem gry będzie odkrycie "skarbu". Dzieci będą poruszały się zgodnie z mapą, na każdej ze stacji będą musiały wykorzystać swoje umiejętności związane z kodowaniem. W elementy gry zostaną włączeni chętni rodzice.

Eugeniusz drukarka 3D

Sun, Oct 25, 2020 12:00 AM

Zajęcia dla uczniów z programowania

Zostań mistrzem kodowania

Sun, Sep 13, 2020 8:00 AM

wprowadzenie uczniów do podstaw nauki programowania między innymi za pomocą języka Scratch Junior, gry edukacyjnej Scottie Go!, aplikacji na tablecie, maty do kodowania, Ozobota, puzzli do ozobota by rozwijać kluczowe kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne czy planowanie procesów pozwalających wykorzystywać nowe technologie w różnych dziedzinach życia.