Powrót "Mistrzów Kodowania" na Ostródzką

From Wednesday, October 14, 2015 3:00 PM
to Wednesday, October 14, 2015 6:00 PM

Marcin Leśniewski & Sławomir Brzozowski

Other

marcinlesniewski@yahoo.pl

Ostródzka 175, Warszawa, Polska

Pierwsze zajęcia w ramach III edycji programu "Mistrzowie Kodowania"? Pierwsze zajęcia z App Inventora w naszym gimnazjum? Pierwsze aplikacje stworzone na smartfony w naszej szkole? 3 X TAK! A to wszystko w Dniu Edukacji Narodowej! Święto Edukacji i Święto Programowania w jednym dniu? - czemu nie... ZAPRASZAMY!

    Other (see description)
    Basic programming concepts Mobile app development Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

Cała Polska Programuje

Tue, Sep 29, 2020 12:00 AM

Klasa zaprogramuje zdrowie. Wspólne zabawy około programistyczne, poznanie podstawowych pojęć związanych z kodowaniem Klasa stworzy muzyczny kod. Uczniowie będą grać na samodzielnie stworzonych instrumentach na podstawie kodu graficznego. Uczniowie stworzą własne gry planszowe z wykorzystaniem kodowania. Klasa pozna zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventorze

Tue, Sep 1, 2020 8:00 AM

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo dalszego nauczania zdalnego) gorąco polecam na zajęcia dodatkowe z informatyki temat tworzenia aplikacji mobilnych w środowisku AppInventor! Jest to świetny motyw zarówno dla uczniów szkół zarówno podstawowych, jak i średnich średnich, a także może być to też ciekawostka dla starszych internautów :) Instrukcje do poszczególnych zadań udostępniane będą na stronie internetowej: www.i92.cba.pl w odpowiedniej zakładce (oprócz tego będą tam dodatkowe zadania z modelowania 3D, tworzenia gier w Unity i Kodu game Lab i wielu innych, a także ćwiczenia zgodne z podstawą programową - przeznaczone na zwykłe lekcje). Głównym pomysłem na wspólne realizowanie zadań wraz z uczniami poza stroną internetową jest stworzenie livestrem'a na stronie YouTube, która to doskonale jest znana nawet i najmłodszych słuchaczom. Dzieci są zaznajomione ze znajdującym się tam interfejsem, nie czują większej presji, co przełożyć się może na większą efektywność zajęć on-line.

kurs code.org dla najmłodszych

Tue, Sep 14, 2021 1:30 PM

Kodowanie drogi, pętle, kodowanie graficzne.