Olimpiada Robotów

From Wednesday, October 14, 2015 5:00 PM
to Wednesday, October 14, 2015 7:30 PM

Agnieszka Naplocha, Basia Litwińska

Other

Puławska 14, Warszawa, Poland

Nasze zajęcia przeznaczone są dla 12-stu uczniów w przedziale wiekowym 7-13 lat. Podczas 2,5-godzinnych warsztatów, pokażemy jak programować roboty Finch w języku Scratch. A później zaczniemy prawdziwą zabawę z robotami - przeprowadzimy różne konkurencje m.in wyścig robotów. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnego laptopa i wcześniejsze zainstalowanie oprogramowania (instalacja środowiska Scratch i oprogramowania do robotów nie powinna zająć dłużej niż 15 min :) ). Wstęp na zajęcia - obowiązują zapisy poprzez formularz znajdujący się na stronie (zapisy ciągle trwają!) https://docs.google.com/forms/d/1XUOd-7TooEkoliJv6jxcaFGbmGV7V8lU4IWgx09-Wpk/viewform Wybranych uczestników poinformujemy mailowo wraz z informacją jak zainstalować oprogramowanie. Zajęcia odbędą się w siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, przy Puławskiej 14. Wydarzenie jest częścią inicjatywy Link do Przyszłości, organizowanej dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Wydarzenie bierze udział w konkursie Igrzyska Mistrzów Kodowania – http://codeweek.org.pl/konkurs

http://linkdoprzyszlosci.pl/

    Primary school
    Basic programming concepts
    programming Scratch kids robots Children Poland Warsaw roboty dzieci Warszawa Basics Programowanie dla dzieci Finch

Nearby upcoming activities:

kurs code.org dla najmłodszych

Tue, Sep 14, 2021 1:30 PM

Kodowanie drogi, pętle, kodowanie graficzne.

Tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventorze

Tue, Sep 1, 2020 8:00 AM

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 (biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo dalszego nauczania zdalnego) gorąco polecam na zajęcia dodatkowe z informatyki temat tworzenia aplikacji mobilnych w środowisku AppInventor! Jest to świetny motyw zarówno dla uczniów szkół zarówno podstawowych, jak i średnich średnich, a także może być to też ciekawostka dla starszych internautów :) Instrukcje do poszczególnych zadań udostępniane będą na stronie internetowej: www.i92.cba.pl w odpowiedniej zakładce (oprócz tego będą tam dodatkowe zadania z modelowania 3D, tworzenia gier w Unity i Kodu game Lab i wielu innych, a także ćwiczenia zgodne z podstawą programową - przeznaczone na zwykłe lekcje). Głównym pomysłem na wspólne realizowanie zadań wraz z uczniami poza stroną internetową jest stworzenie livestrem'a na stronie YouTube, która to doskonale jest znana nawet i najmłodszych słuchaczom. Dzieci są zaznajomione ze znajdującym się tam interfejsem, nie czują większej presji, co przełożyć się może na większą efektywność zajęć on-line.

Cała Polska Programuje

Tue, Sep 29, 2020 12:00 AM

Klasa zaprogramuje zdrowie. Wspólne zabawy około programistyczne, poznanie podstawowych pojęć związanych z kodowaniem Klasa stworzy muzyczny kod. Uczniowie będą grać na samodzielnie stworzonych instrumentach na podstawie kodu graficznego. Uczniowie stworzą własne gry planszowe z wykorzystaniem kodowania. Klasa pozna zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.