Olimpiada Robotów


Organized by:

Agnieszka Naplocha, Basia Litwińska

Contact email:

olimpiada.robotow@gmail.com

Happening at:
Puławska 14, Warszawa, Poland

From Wednesday 14th of October 2015 at 17:00 to Wednesday 14th of October 2015 at 19:30

Description:

Nasze zajęcia przeznaczone są dla 12-stu uczniów w przedziale wiekowym 7-13 lat. Podczas 2,5-godzinnych warsztatów, pokażemy jak programować roboty Finch w języku Scratch. A później zaczniemy prawdziwą zabawę z robotami - przeprowadzimy różne konkurencje m.in wyścig robotów. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnego laptopa i wcześniejsze zainstalowanie oprogramowania (instalacja środowiska Scratch i oprogramowania do robotów nie powinna zająć dłużej niż 15 min :) ). Wstęp na zajęcia - obowiązują zapisy poprzez formularz znajdujący się na stronie (zapisy ciągle trwają!) https://docs.google.com/forms/d/1XUOd-7TooEkoliJv6jxcaFGbmGV7V8lU4IWgx09-Wpk/viewform Wybranych uczestników poinformujemy mailowo wraz z informacją jak zainstalować oprogramowanie. Zajęcia odbędą się w siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, przy Puławskiej 14. Wydarzenie jest częścią inicjatywy Link do Przyszłości, organizowanej dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Wydarzenie bierze udział w konkursie Igrzyska Mistrzów Kodowania – http://codeweek.org.pl/konkurs

More information:

http://linkdoprzyszlosci.pl/

This event is for:
 • Elementary school students
Main themes:
 • Basic programming concepts
Tags:
 • Scratch
 • Children
 • Programming
 • Kids
 • Poland
 • Warsaw
 • Warszawa
 • Robots
 • Basics
 • Dzieci
 • Programowanie dla dzieci
 • Finch
 • Roboty
Share the event:
October 2015
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 


Nearby upcoming events:

Szkolenie online dla uczniów szkół podstawowych dotyczące podstaw programowania w języku Python na przykładzie grafiki żółwia.
Start: Oct 13, 2018
Szkolenie online dla uczniów szkół podstawowych dotyczące algorytmiki i podstaw programowania w języku Python.
Start: Oct 20, 2018
Szkolny Klub Programistów działa w naszej szkole przez cały rok. W ramach tygodnia kodowania odbędą się warsztaty z kodowania w klasach 1-3. Będziemy programować offline a także z wykorzystaniem ozobotów, Photona oraz Scottie Go Edu.
Start: Sep 3, 2018
Innowacja programowa zakłada rozwój umiejętności programowania, logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, a także umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie będą zajmować się wizualnym programowaniem prostych sytuacji, historyjek, nauczą się myślenia algorytmicznego w praktycznych sytuacjach problemowych, będą poszukiwać w sieci informacji przydatnych w rozwiązywaniu stawianych zadań i problemów. Dużą uwagę poświęcimy zagadnieniom etycznym w środowisku komputerowo-sieciowym, czyli przestrzeganiu prawa i zasad bezpieczeństwa. Program jest także szansą na kształtowanie kompetencji miękkich wśród uczniów. Kompetencje "miękkie" koncentrują się na sposobie zachowywania się podczas pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Sprawdzają postawy umożliwiające reagowanie w sposób skuteczny w danej sytuacji. Innowacja zakłada rozwój takich umiejętności osobistych, jak zdolność do motywowania samego siebie, inicjowania nowych rozwiązań, sprawne zarządzanie sobą i swoją pracą, komunikowanie się w zespole, przekonywanie innych ich do swoich racji, motywowanie innych, inspirowanie, a także zarządzanie zespołem. W klasach, w których wdrażamy innowację, wprowadzamy także elementy oceniania kształtującego, w tym OK zeszyty dla uczniów. Nauczyciele prowadzący innowację będą uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej „Kurs – OK zeszyt”.
Start: Sep 1, 2016