CodeWeek CZ - start 2015

From Friday, October 9, 2015 10:00 AM
to Friday, October 9, 2015 11:00 AM

NCBI

Other

zalis@saferinternet.cz

Prvního pluku 347/12A, Karlín, 186 00 Praha-Praha 8, Česká republika

Meeting of stakeholders by the occasion of the start of the CodeWeek 2015 campaign in the Czech Republic

http://www.codeweek.cz/

    Other (see description)
    Basic programming concepts Web development
    CodeWeek Czechia concept

Nearby upcoming activities:

Programování s Khan Academy česky

Fri, Oct 16, 2020 12:00 AM

Zveme na sociálních sítích učitelskou veřejnost, žáky ZŠ a studenty SŠ, aby si vyzkoušeli zdarma online lekce programování, které jsou k dispozici na cs.khanacademy.org https://cs.khanacademy.org/computing, nabídneme v beta verzi k vyzkoušení vznikající lekce JavaScriptu: https://cs.khanacademy.org/computing/computer-programming/programming

Python GO

Thu, Oct 29, 2020 2:00 PM

Python Go Jedná se o 12 úkolů (Detektivní příběh), během kterých budou mít děti za úkol vyřešit záhadu pomocí kódování, které se budou učit plněním jednotlivých úkolů. Jedná se o kódy v jazyce Python. Online - jak to bude fungovat 1) Přes online QR kód se dítě dostane do programovacího prostředí. 2) Jedná se o šablonu s textem, obrázkem, audio stopou, pro příběhovou část, všechna data jsou uložena ve skriptu. Ze začátku akce se s dětmi sejdeme na zoomu. Tam jim vysvětlíme jak hra funguje. Lektor vysvětlí látku a pak pošle do skupiny QR kód. Dítě si vytáhne telefon a na něm bude hru plnit. Takhle postupně bude posílat QR kódy až dokončíme hru. Lektor bude stále na příjmu a poradí s problematikou. Akce probíhá jako workshop. Hra je automatická, ale dítě programuje online. Cílem tohoto projektu je zábavným a nenásilným způsobem přivést děti k programování, tzv. gamifikací. Dítě řeší detektivní záhadu pomocí užívání programovacího jazyka. Detailní informace k akci a registrace budou k dispozici již brzy na našich webových stránkách vzdelanibudoucnosti.cz.

Playing and discovering in FCL (Future Classroom Lab)

Mon, Oct 12, 2020 9:00 AM

The aim of the event is to develop digital creativity and critical thinking of students. During the course, students of the 1st grade of our school in FCL will discover the world of programming through robotic toys (Bee-bot, Ozobot, Codey rocky). Na třech stanovištích budou s těmito roboty ve skupinách řešit zábavné úkoly, spolupracovat, hledat inovativní řešení a učit se základům programování. V každém týdnu projde stanovišti cca 20 dětí.