to Tuesday, September 22, 2020 4:00 PM
PRONI Centar za omladinski razvoj
Open online activity
Bosnian
Hadzi Vasvije Zejčirović br.5
76100 Brcko
Na našem online događaju učesnici/ce će naučiti kako da kreiraju svoju web stranicu za lične potrebe oglašavanja na internetu. Predavač će biti Bachelor inženjerske informatike sa visoke škole računarstva koji će raditi sa učesnicima/cama na platformi WordPress. CIlj ovog događaja jeste upoznati učesnike/ce kako mogu kreirati svoju web stranicu, na šta treba da obrate pažnju prilikom kreiranja web stranice, šta je to hosting a šta domena. Ciljana grupa su mladi učesnici/ce od 15 - 24 godine. Mladi nemaju često priliku da besplatno učestvuju na ovakvim radionicama kako bi dobili osnove kreiranja web stranica. Poziv za ovaj događaj ćemo objaviti na našim društvenim mrežama kao i na web portalu za mlade.
-
Other (see description)
-
Other
Longitude: 17.768767
Latitude: 44.174501
Geoposition: 44.17450125,17.76876733
Nearby upcoming activities:
.png)
Djevojčice u STEM-u
Tim od 4 djevojčice koje su osmi i deveti razred sudjeluju u aktivnostima vezanih za STEM tijekom cijele školske godine. U svibnju 2025. godine će svoje projekte predstaviti u RH u Ogulinu na događaju STEMograd.
.png)
IT girls dolaze u vaše škole
.png)
Izradi interaktivnu igru u Scratchu — Lov na zvijezde
Ova aktivnost omogućuje učenicima upoznavanje osnovnih koncepata programiranja kroz kreativni zadatak izrade vlastite igre u Scratchu pod nazivom "Lov na zvijezde". Scratch je vizualno okruženje za programiranje koje koristi blokove umjesto klasičnog koda, što početnicima omogućuje lakše razumijevanje strukture i logike programiranja.
U igri, igrač upravlja likom koji mora sakupiti što više zvijezda izbjegavajući prepreke. Tijekom izrade projekta učenici će koristiti osnovne programske naredbe, poput petlji, uvjeta i događaja, razvijajući pri tome računalno razmišljanje i sposobnost rješavanja problema.
Cilj aktivnosti je kroz praktičan rad potaknuti učenike na promišljanje o algoritamskom načinu razmišljanja, logičkom planiranju i testiranju rješenja. Aktivnost također potiče kreativnost jer učenici sami osmišljavaju izgled igre, pravila i dizajn, te uče kako prilagoditi svoj kod kako bi ispravno reagirao na korisničke naredbe.
Nakon završetka zadatka učenici prijavljuju svoju igru kao događaj na stranici Europskog tjedna programiranja, čime pridonose zajednici i stječu iskustvo kako prezentirati vlastiti rad široj publici. Ova aktivnost odličan je primjer povezivanja digitalnih kompetencija i kreativnosti u nastavi informatike