Kodlama öğreniyoruz.


Organized by:

Erikli Aktoprak İlkokulu

Happening at:
Erikli, Turkey

From Monday 7th of January 2019 at 14:30 to Friday 18th of January 2019 at 00:00

Description:

Öğrencilerimle kodlama öğreniyoruz. Kodlama ile ilgili bilgisayarsız etkinlik yaparak kodlama mantığını öğreneceğiz.

More information:

http://erikliaktoprakilkokulu.meb.k12.tr/

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Playful coding activities
Tags:
Share the event:
January 2019
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   


Nearby upcoming events:

Dünyadaki hızlı teknolojik gelişmeler ve bu gelişmelerle dijitalleşen dünyanın temelinde yer alan kodlamanın önemi her geçen gün daha da artmaktadır.Bu etkinliklerin sonucunda öğrencilerimizin; Fikirlerini gerçeğe dönüştürme yeteneği ile yenilikçi bakış açısı kazanmalarını, Kendilerini yetenekli bir tasarımcı olarak düşünerek, öz güven kazanmalarını, Yeni dijital teknolojileri anlamalarını ve analiz etmelerini, Yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmelerini, Genel problem çözme ve mantıksal düşünme becerilerini geliştirmelerini hedefliyoruz.
Start: Oct 1, 2019
1st subject will be covered and videos will be watched. 2.4 groups will be formed two groups will design games The two groups will prepare their playing cards from waste materials and Questions will prepared for the continuation of the game. How many steps will be advanced on the cards and there will be direction arrows Since there is no computer in our school, our coding game will be made of waste material. teacher will support when designers are forced Two groups will play. The designers will be followers throughout the game. then the batch will change and the other 2 groups will design another game.
Start: Oct 1, 2019
Temel tasarim elemanlarının kodlama yöntemi ile kavranılması amaçlanmaktadır. Belirlenen amacı gerçekleştirilen öğrenmeyi eğlenceli oyun haline dönüştürüp, 40 kişilik sınıftan en az 25 kişinin konuyu kalıcı olarak öğrenmesi hedeflenmektedir. Ilk olarak Çizgi, renkler, doku, mekan, biçim gibi sanat/tasarım elemanlarını anlatan iyi hazırlanmış görsel bir sunum, akıllı tahta veya projeksiyon ile öğrencilere izlettirilir. Konu aralarında durdurularak öğrencilerinde kendi hayatlarında örneklendirmeleri istenir. Sanat ve Tasarım elemanlarının daha iyi anlaşılması ve kavranabilmesi için Çevre ve tasarruf gibi konularda olabilecek, örnek Afişler gösterilir. Bu örnekler üzerinde, soru cevap, tartışma, buluş gibi teknikler kullanılarak, çizgi, renk, doku, mekan, biçim gibi sanat/tasarım elemanlarının fark edilmesi ve daha iyi anlaşılması sağlanmaya çalışılır. Daha sonra origami yöntemi ve kodlama kullanılarak yukarıda belirtilen temel tasarim elemanlarını bir urun üzerinde göstermeleri istenir. Gruplar iki kişilik olarak oluşturulacak. Ilk olarak algoritma oluşturulacak. Hangi elemanın urun üzerinde hangi noktada olması gerektiği ile ilgili. Daha sonra tasarım elemanları göz önünde bulundurularak origami yöntemi ile elde edilecektir. Bir araya getirilerek algoritmanın çalışıp çalışmadığı diğer gruplar ve öğretmen tarafından kontrol edilecektir.
Start: Sep 30, 2019
Kodlama saatinde öğrencilerimizle basit kodlama yapmak
Start: Oct 7, 2019