Algorithms in rhythm


Organized by:

Association for Creativity in Education

Contact email:

marianna.srsnova@crea-edu.cz

Happening at:
Staroměstské náměstí 1/4, Staré Město, Praha, Česko

From Saturday 20th of October 2018 at 14:00 to Saturday 20th of October 2018 at 17:00

Description:

Coding and art together? YES, that is exactly what to expect in our workshop. Children will launch a space travel, which will take them to distant planets. They will set into motion their bodies, space objects and a special robot. Children will train their mathematical thinking and will learn about the basic coding techniques. In this workshop, we will develop mathematical thinking and basic coding using physical theatre (movement, principles of dance and rhythm). ----- Programování a umění ruku v ruce? Na našem workshopu ANO! Děti se vydají na cestu vesmírem, na které rozpohybují sebe, vesmírná tělesa i speciálního robota. Procvičí si matematické myšlení a naučí se základy programování. Workshop se zaměří na rozvoj algoritmického myšlení dětí a základy programování za využití techniky fyzického divadla (pohybové aktivity, principy tance a rytmizací).

More information:

http://www.crea-edu.cz

This event is for:
  • Elementary school students
Main themes:
  • Playful coding activities
  • Art and creativity
Tags:
  • art
  • maths
  • basic coding
  • theatre
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018