The Day of QR-coding (for children with disabilities) ("День QR кодування")

From Thursday, October 11, 2018 2:00 PM
to Thursday, October 11, 2018 5:00 PM

Charitable Organization "Foundation of Development of National Library for Children" (Благодійна організація «Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей»)

Other

library@chl.kiev.ua

Kyiv, Україна

The event “The Day of QR Coding” within the project “Meet and Code” will be held for 8-16-year-old boys and girls who are physically challenged on 11.10.2018 from 14:00 till 16:30 p.m. in the National Library of Ukraine for Children. The slogan of the event is “The World of New Technologies for Children!”. The main aim is to teach children, especially with disabilities, coding, making personal QR codes, scan QR codes, help children be active users of IT-technologies and be a part of the society.

http://www.chl.kiev.ua/

    Secondary school
    Playful coding activities
    The Day of QR-coding

Nearby upcoming activities:

Innowacja ,,Zaprogramuj marzenia- zabawy z kodowaniem"

Sun, Sep 6, 2020 12:00 AM

Od miesiąca września w klasie I i III naszej szkoły prowadzona jest innowacja,,Zaprogramuj marzenia- zabawy z kodowaniem" . Biorą w niej udział wszyscy uczniowie z obu klas. Na dodatkowych zajęciach uczymy dzieci kodować.Wykorzystywane są elementy „kodowania na dywanie”, jak i elementy programowania z użyciem nowoczesnej technologii – praca z ozobotami czy na macie do kodowania.Poprzez zajęcia realizowane są następujące cele: -rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne algorytmiczne myślenie, -zadaniowe podejście do stawianych problemów poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie, - kształtowanie kreatywności, - kształtowanie umiejętności pracy w zespołach- szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Zajęcia mają za zadanie stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Uczniowie chętnie pracują w zespołach, dyskutując i szukając kompromisowych rozwiązań.

Święta nietypowe

Tue, Sep 1, 2020 8:30 AM

Od miesiąca września w grupie Wesołe Tralalusie prowadzona jest innowacja ,,Zakodowany kalendarz świat nietypowych- zabawy z kodowaniem" . Na dodatkowych zajęciach uczymy dzieci kodować. Wykorzystywane są elementy „kodowania na dywanie”, jak i elementy programowania z użyciem nowoczesnej technologii – praca z ozobotami, genibotami czy na macie do kodowania. Poprzez zajęcia realizowane są następujące cele: -rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne algorytmiczne myślenie, -zadaniowe podejście do stawianych problemów poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie, - kształtowanie kreatywności, - kształtowanie umiejętności pracy w zespołach- szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań. Zajęcia mają za zadanie stopniowe i odpowiedzialne wprowadzanie dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii. Uczniowie chętnie pracują w zespołach, dyskutując i szukając kompromisowych rozwiązań.

SzólásKódolás

Sun, Oct 10, 2021 8:00 AM

A résztvevő tanulók hangulatjelekkel írják át a szólásokat, közmondásokat.