Ferienangebot Technik Elektronik Programmieren


Organized by:

Polytechnischer Werkraum Zittau

Happening at:
Innere Weberstraße 16, Zittau, Deutschland

From Tuesday 9th of October 2018 at 15:00 to Tuesday 9th of October 2018 at 17:30

Description:

Mit verschiedenen Dingen basteln, arbeiten, testen und ausprobieren, z.B.: - Fahrradschlauch reparieren - Roboter programmieren, - Virtual Reality - Arduino, Calliope oder Raspberry-Pi - Messgerät / Multimeter anwenden, - Lötkurs - … (ein Beitrag von dir?) Eingeladen sind Schüler, Azubis und Studenten Veranstaltungsformat ist gerade im Entstehen. Inhalt und Aus¬richtung orientiert sich am Interesse der Besucher, z.B. App programmieren, Technik, 3D-Druck und Konstruieren, Roboter, Reparieren, …

This event is for:
  • High school students
  • Graduate students
  • Post graduate students
  • Employed adults
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Software development
  • Robotics
  • Hardware
  • 3D printing
  • Augmented reality
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018