Programování s kocourem Scratchem

From Thursday, October 11, 2018 5:00 PM
to Thursday, October 11, 2018 7:00 PM

Městská knihovna Valašské Meziříčí

Other

stritesky@mekvalmez.cz

Masarykova 90, Krásno nad Bečvou, Valašské Meziříčí, Czechia

Seznámení se světem programování a digitálních dovedností pro širokou veřejnost. Přijďte se přesvědčit, že programovat dnes může opravdu každý — dítě, rodič i senior. S pomocí vizuálního programovacího jazyka Scratch zrealizujeme jednoduchou animaci, sadou barevných kódů vysvobodíme roboty Ozoboty z bludiště a zoufalým účastníkům bude umožněno odvysílat signál SOS prostřednictvím kapesního počítače micro:bit. Kapacita akce je omezená, svůj zájem prosím potvrďte ve formuláři na stránkách https://www.mekvalmez.cz/akce/programovani-s-kocourem-scratchem. Pokud vlastníte notebook, vemte jej sebou.

    Primary school Secondary school Higher Education Post graduate students Employed adults Unemployed adults
    Basic programming concepts Robotics Hardware Playful coding activities Visual/Block programming

Nearby upcoming activities:

Retro Arcade – naprogramuj si vlastní hru
Tue, Oct 3, 2023 5:15 PM
Cílem akce je seznámit účastníky se základy algoritmizace a blokového programování a zároveň podnítit jejich zájem o technologie a kreativitu při tvorbě jednoduché arkádové hry na platformě Makecode Arcade (arcade.makecode.com). Během tří devadesátiminutových setkání si děti postupně vyzkoušejí principy tvorby příběhů a jednoduchých her, včetně vlastní grafiky, které následně nahrajeme do konzolí Retro Arcade for Education, ve kterých budou mít možnost je otestovat. Děti se naučí základům programování, včetně proměnných, smyček a podmínek a porozumí tomu, jak programy fungují. Během procesu návrhu vlastní hry budou rozvíjet jak logické, tak kreativní myšlení. Pomocí jednoduchých nástrojů, které jsou součástí platformy, si také vyzkoušejí tvorbu vlastní grafiky a hudby pro svou hru. Účastníci budou pracovat ve dvojicích nebo malých skupinkách, důraz bude tedy kladen také na rozvoj spolupráce. Programování bude probíhat v blokovém programovacím jazyce a je tedy určeno i pro úplné začátečníky. Platforma disponuje velkým množstvím tutoriálů a inspirace, získané dovednosti budou tedy účastníci akce moct dále rozvíjet v rámci dalších akcí a aktivit knihovny. K dispozici budou dva lektoři, kteří lekce povedou a budou dětem poskytovat pomoc při programování a návrhu her. Akce je primárně určena dětem z klubu CoderDojo, který funguje při Masarykově veřejné knihovně Vsetín a proběhne v čase schůzek klubu. Další účastníci z řad veřejnosti jsou mezi námi vítáni (přihlašování na promankova@mvk.cz). Počet lektorů: 2 (zaměstnanci knihovny) Harmonogram akce: 1. setkání – seznámení s platformou Makecode Arcade a jejím fungováním, jednoduché úvodní projekty, brainstorming nápadů a výběr hry 2. setkání – design hry a její programování 3. setkání – dokončení hry, ladění, vzájemné testování her
CodeWeek
Wed, Oct 25, 2023 8:00 AM

Letošní školní rok 2023/2024 jsme se zapojili do výzvy DIGIakce - inspirujte kolegy v digitálním vzdělávání. Naše škola má již zkušenosti s digitálním vzděláváním i novým pojetím informatiky, iPady jsou u nás běžnou součástí výuky. Využili jsme výzvy Národního pedagogického institutu sdílet své zkušenosti v rámci evropského týdne programování Codeweek.

 

Srdečně Vás zveme k účasti na workshopu v rámci akce Codeweek, který je určen učitelům 1. a 2. stupně a pedagogům volného času. Prakticky si ukážeme jak prostřednictvím programovatelných robotů (Codey Rocky, Sphero Bolt) můžeme rozvíjet informatické myšlení nejen u svých žáků. Budeme se věnovat blokovému programování. v prostředí Scratch. Těšíme se na vás a věříme, že workshop bude pro všechny vzájemnou inspirací.

ZŠ logopedická s. r. o.

 

Ukázka využití robotů ve výuce a zábavné kódování
Mon, Oct 9, 2023 8:00 AM

Zveme všechny nadšence programování, techniky a moderních technologií na týden plný vzrušujících a inovativních aktivit ve škole! Připojte se k nám na naší akci "Týden programování ve škole", která se koná od pondělí do čtvrtku.

Během tohoto týdne budou ve třídách probíhat ukázky využití různých robotů a programování. Během ukázek budou žáci sami pracovat s robotickými pomůckami v různých předmětech.

Ale nejen to! V úterý 11.10. odpoledne si mohou všichni přijít užít nezapomenutelný workshop pro veřejnost s názvem "Hravé kódování". Vyzkoušíme si programování her, zábavné interaktivní úkoly a zároveň se naučíme, jak může být kodování lehké a hravé.

Nenechte si ujít tento jedinečný týden plný inspirace a zábavy! Přijďte se podívat jak je možné využít tyto pomůcky u dětí a mentálním psotižením. Těšíme se na vás na "Týdnu programování ve škole"!