PRIM@programování


Organized by:

UK PedF

Contact email:

primakcepedf@gmail.com

Happening at:
Magdalény Rettigové 1-5, 110 00 Praha 1-Nové Město, Česko

From Wednesday 10th of October 2018 at 16:00 to Wednesday 10th of October 2018 at 19:00

Description:

PRIM@programování v rámci akce CodeWEEK proběhně akce na UK PedF pro cca 30 účastníků. Akce bude určena přednostně dětem 1. stupně ZŠ, které doprovodí jejich rodiče. Tématicky se akce zaměří na elementární programování a robotiku pro děti. Rodiče se mohou zapojit nebo jen sledovat, co jejich děti budou dělat. The initiative "PRIM@programování" is organised as an activity in a frame of CodeWeek at the Faculty of Education, Charles University, for about 30 participants. The event is aimed to pupils of primary edeucation (aged 6-11) who will be accompanied by their parents. The theme is focused on basic programming skills development and robotics for children. The parents can follow their children or only monitor what thwir children will do.

This event is for:
  • Elementary school students
  • Other (see description)
Main themes:
  • Basic programming concepts
  • Robotics
Tags:
Share the event:
October 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Nearby upcoming events:

Realizujemy zajęcia z programu #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy od poznania wizualnego środowiska Scratch i stworzenia projektów tematycznych. Przygotowujemy się do montażu robotów Lofi, a za chwilę... programowanie!
Start: Oct 2, 2018
Ideą projektu jest wykorzystanie druku 3D do stworzenia dotykowo-dźwiękowej gry pamięciowej typu "memory" dla dzieci niewidomych i niedowidzących, inspirowanej motywami zwierząt z różnych utworów muzycznych. Podczas zajęć o o charakterze edukacyjno-artystycznym i popularyzatorskim z wykorzystaniem nowych technologii, odbędą się warsztaty plastyczne, muzyczne i projektowania przestrzennego druku 3D.
Start: Oct 21, 2018
Kto po obejrzeniu filmu “Skarb Narodów” nie marzył, by przeżyć podobne przygody? URAZ.NET od kilku lat organizuje dla dzieci z okolicznych szkół “poszukiwania skarbu” w różnych narracjach - a to piracka wioska, a to kosmiczni poszukiwacze, czasem historyczne poszukiwania, przy których uczestnicy uczą się jak zrobić mapę, jak zaszyfrować wiadomość i przede wszystkim, jak ją odszyfrować :) Uczą się tego jak zasoby zgromadzone w bibliotece (tej tradycyjnej i internetowej) potrafią pomóc odnaleźć kolejną wskazówkę i dlaczego warto znać historię swojej okolicy. Poznają tajniki ukrywania wiadomości na samodzielnie przygotowanej stronie WWW lub nagrania tajnej wiadomości głosowej. Marzymy, by dzieci zaczęły budować mechanizmy, które po złożeniu w całość będą kluczami lub kolejnymi wskazówkami - próby kartonowe są obiecujące, ale wymagają dużo umowności. Wprowadzenie DRUKU 3D uczyni z podchodów coś, co pobudzi w dzieciakach większe pokłady wyobraźni i spowoduje wybuch kreatywności.
Start: Oct 21, 2018
Zajęcia dodatkowe dla dzieci z klas drugich, ozoboty- edukacyjne roboty dla dzieci. Zabawa przed naukę programowania.
Start: Oct 1, 2018