to Sunday, October 13, 2024 6:00 PM
ChRKS
Open in-person activity
Polish
Lwowska 16
22-100 Chełm
Cel projektu: Zapoznanie uczestników z historią i tajemnicami podziemi kredowych w Chełmie, w tym legendą o Duchu Bieluchu, poprzez praktyczne zajęcia z kodowania z użyciem robota Photon. Rezultaty: Poznanie historii i znaczenie podziemi kredowych w Chełmie Rozwój umiejętności kodowania i programowania robotów Wzrost umiejętności pracy zespołowej i rozwiązywania problemów Zasoby Robot Photon Tablet lub komputer z aplikacją Photon Materiały edukacyjne dotyczące podziemi kredowych i Ducha Bielucha Mapy kredowych korytarzy Zestaw zadań i scenariuszy do kodowania Odbiorcy zadania: Dzieci - przedstawiciele środowisk migracyjnych i uchodźczych z Ukrainy, na rzecz których podejmowaliśmy różnego rodzaju inicjatywy i projekty, a które obecnie są defaworyzowane w działaniach. Uczniowie z tej grupy nie są dostrzegani w lokalnych przedsięwzięciach, a z naszych doświadczeń wynika, że są to bardzo zdolne, chętne do udziału dzieciaki, które często nie mają możliwości zagospodarowania czasu wolnego w weekendy, w małym mieście jak Chełm spędzają go tylko w domu i przed komputerem. Chcemy pokazać im, że są ważne i wyjątkowe i mamy dla nich specjalną, dedykowaną ofertę a uczniowie uwielbiają zajęcia z robotami. Harmonogram Działań 2 spotkania x 120 min =240 min, organi Prezentacja na temat podziemi kredowych w Chełmie, historia i legenda o Duchu Bieluchu. Wprowadzenie do robota Photon i podstaw kodowania. Planowanie i Projektowanie. Omówienie map kredowych korytarzy i planowanie trasy dla robota. Projektowanie scenariuszy podróży robota Photon przez kredowe korytarze. Kodowanie i Testowanie. Kodowanie trasy robota Photon zgodnie z zaprojektowanymi scenariuszami. Testowanie zaprogramowanej trasy, identyfikacja i naprawa błędów. Prezentacja wypracowanych rozwiazań, pokaz działania robota Photon w kredowych korytarzach. Podsumowanie projektu, omówienie zdobytych umiejętności i wniosków. W trakcie pracy uczestnicy dojdą też do tajemniczej kryjówki Ducha Bielucha, co będzie się wiązało z otrzymaniem przez nich nagród - niespodzianek. Projekt będzie dostosowany do różnych poziomów zaawansowania grupy. Bardzo ważne jest to, że uczestnicy będą pracowali w grupach, co wspiera rozwój umiejętności współpracy. Nie mamy problemów z rekrutacją grupy, cały czas prowadzimy grupę messengerową dla mam z Ukrainy - uczestniczek naszych wcześniejszych projektów.
-
Other (see description)
-
Other
Nearby upcoming activities:
Ogólnopolski Program Kodowanie na dywanie
Ogólnopolski Program ,,Kodowanie na dywanie” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Poprzez naukę kodowania można rozwijać wiele kluczowych umiejętności w twórczy i atrakcyjny dla dziecka sposób. Przygoda z kodowaniem nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, nie wymaga też dostępu do specjalistycznego sprzętu.
W programie „Kodowanie na dywanie” naukę kodowania potraktujemy jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. W przygotowanych propozycjach aktywności zabawy około programistyczne wplatane będą do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanego przez placówkę wyposażenia.
Elementy kodowania można włączyć do różnych edukacji, w tym matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej… można kodować wyłącznie offline, wykorzystując matę do kodowania, kolorowe klocki konstrukcyjne, kartki papieru, materiał naturalny lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, długopisów 3D i sprzętu komputerowego.
Z programem „Kodowanie na dywanie” nauka podstaw programowania będzie dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą a dla nauczycieli doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji w zakresie bezpiecznego, odpowiedzialnego i metodycznego wykorzystywania narzędzi TiK w procesie
dydaktycznym.
Kodywanie na dywanie - edycja druga
Międzynarodowy Program Kodowanie na dywanie - edycja druga
Podczas trwania programu uczestnicy wykonywać będą różnego rodzaju aktywności o charakterze programistycznym, od tych typowo offline do pracy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych
KODOWANIE 2024
Klasy od 4 do 8 kodują razem z nauczycielem