kodowanie

From Monday, September 2, 2024 2:30 PM
to Monday, September 16, 2024 4:30 PM

Fundacja Wielkie Serce

Open in-person activity

Polish

Bohaterów Westerplatte 18A
38-400 Krosno

Metody jakie będą wykorzystywane to posługiwanie się za pomocą danych instrukcji według należytych programowań ,w tym celu będziemy wykorzystywać roboty oraz indywidualne zbiory tematyczne robot, ziemia, przyroda .Cele: Rozwijanie umiejętności myślenia logicznego, analitycznego, przyczynowo - skutkowego. Kształtowanie wyobraźni przestrzennej, rozwijanie orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej, pamięci słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Doskonalenie umiejętności skupienia uwagi, koncentracji, cierpliwości. Grupa wiekowa 8-24lat Wprowadzenie nauki programowania w pierwszym etapie edukacyjnym daje dzieciom szansę na zdobywanie kompetencji przyszłości, odpowiedzialne wprowadzanie w cyfrowy świat, kształtowanie logicznego, algorytmicznego myślenia, ale również wdrażanie do pracy zespołowej. Nasza grupa docelowa są dzieci rodzin zastępczych, dzieci z zespołem Aspergera a co za tym idzie bardzo wysoko inteligentne co sprawia, ze dając im zajęcia z kodowania ,będą niesamowicie rozwinięte pod kątem programowania i da im szansę na lepsze jutro. Metody oparte będą na :konstruowaniu, opowiadaniu, pogadance, pokazach .Niejednokrotnie będzie burza mózgów:)

    Other (see description)
    Other

Nearby upcoming activities:

Programowanie i kodowanie
Tue, Oct 15, 2024 8:00 AM

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas 4-8. Na lekcjach infromatyki uczniowie będą programować roboty dostępne w szkole (ozzoboty, mindromy, Lego Boost) oraz wykonywać trasy ruchu. Będą mogli wymieniać się opracowanymi trasami ruchu robotów i  programami sterującymi, dzięki czemu będą mogli zapoznać się z pracami kolegów i wymieniać doświadczeniami.

Ponadto młodsi uczniowie będą wykonywać zadania związane z kodowaniem.

Ozobot Explorer: Odkrywamy Świat Kodowania
Sat, Oct 19, 2024 9:00 AM
Warsztaty dedykowane są uczniom szkół podstawowych z gminy Niebylec. Mają na celu nie tylko zapoznanie dzieci i młodzieży z fascynującym światem Ozobotów, ale także rozwijanie ich umiejętności logicznego myślenia i pracy zespołowej. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję: • Poznać podstawy działania Ozobotów i zrozumieć, jak programowanie może wpływać na ich zachowanie. • Uczyć się programowania w przyjazny i intuicyjny sposób – począwszy od prostych zadań z użyciem drewnianych puzzli, aż po bardziej zaawansowane programowanie w języku blokowym. • Rozwijać swoją kreatywność, wyobraźnię i umiejętność rozwiązywania problemów poprzez tworzenie własnych tras i scenariuszy dla Ozobotów. Zajęcia nie tylko wprowadzą uczestników w świat technologii, ale również pokażą, jak programowanie może być inspirującym narzędziem do wyrażania siebie i realizacji własnych pomysłów. Dzięki interakcji z Ozobotami, dzieci nauczą się, że programowanie to nie tylko kodowanie, ale także forma zabawy, która rozwija ich kompetencje na przyszłość. Warsztaty te to nie tylko nauka, ale przede wszystkim inspirująca przygoda, która może być początkiem fascynacji technologią i programowaniem.
Sztuczna inteligencja i nauka programowania mikrokontrolerów.
Tue, Oct 1, 2024 8:00 AM
Niezależnie od różnych opinii na ten temat, sztuczna inteligencja nieustannie się rozwija. Podejmujemy próbę wykorzystania witryny ChatGPT do nauki programowania mikrokontrolerów. Uczestnicy nauczą się, jak formułować pytania związane z programowaniem do sztucznej inteligencji i interpretować uzyskane odpowiedzi. Po teoretycznym wprowadzeniu do tematu, zademonstrujemy kilka przykładów programowania mikrokontrolerów w środowisku Arduino IDE oraz miropythonie. Proste przykłady (odpowiedzi z ChatGPT) zrealizujemy korzystając z układu ESP8266 i języka C++ oraz układu Raspbery Pi Pico W i języka Python. W ten sposób uczniowie poznają proces kompilacji kodu źródłowego i wgrywania kodu wynikowego do mikrokontrolera (C++) lub interpretowanie i wykonywanie kodu zapisanego w mikropythonie. Omawiane przykłady zostaną zapisane na stronie projektu i udostęnione uczestnikom, którzy będą mieli tydzień na przygotowanie się do ćwiczeń praktycznych. Otrzymają również linki do wybranych stron na temat programowania mikrokontrolerów. Każdy uczestnik otrzyma układ "ESP8266 klon Witty Mini NodeMCU", który można programować w Arduino IDE lub micropythonie, do wykorzystania podczas ćwiczeń praktycznych i w dalszej swojej edukacji z programowania. Podstawowym celem wydarzenia jest zachęcenie uczestników do nauki programowania i umiejętnego korzystania ze sztucznej intelegencji oraz innych zasobów internetowych. Wydarzenie jest skierowane do uczniów miejscowych szkół średnich, zainteresowanych nauką programowania. Rekrutacja zostanie przeprowadzona w szkołach, a odpowiednie informacje umieścimy również w mediach społecznościowych. W naszym lokalnym środowisku brakuje oferty zajęć pozalekcyjnych z zakresu informatyki dla młodzieży szkolnej, a to wydarzenie może być początkiem takich zajęć w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku. Podsumowując: wydarzenie będzie się składać z części teoretycznej (wykład, prezentacja wybranych ćwiczeń i dyskusja) w BDK, indywidualnej pracy uczniów w domu (możliwość konsultacji z trenerem lub nauczycielami informatyki) przygotowującej do ćwiczeń praktycznych i z ćwiczeń praktycznych w szkolnych pracowniach komputerowych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła w Lesku współpracujące ze szkołami ponadpodstawowymi w Lesku i Bieszczadzkim Domem Kultury.