Zaprogramuj swój sukces

From Monday, October 12, 2020 8:00 AM
to Friday, October 23, 2020 4:00 PM

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ostródzie

Open in-person activity

Polish

ulica Plebiscytowa, 14-100, Ostróda, Powiat Ostródzki, Woj. Warmińsko-Mazurskie, POL

Uczniowie klas I-VIII w terminie 12-23.10.2020 r. będą na lekcjach informatyki programowali za pomocą platformy Godzina Kodowania, Scratch, Logomocja, HTML oraz Payton. Uczniowie kl. VII przeprowadzą w terminie 19-23.10.2020 r. lekcje kodowania (zgodnie z myślą starsi uczą młodszych) w kl. I-III z wykorzystaniem platformy Godzina Kodowania.

http://sp5.zspostroda.pl/

    Primary school
    Basic programming concepts Web development Mobile app development

Nearby upcoming activities:

Spotkanie z Jesienią
Mon, Oct 28, 2024 11:20 AM

Kodowanie dyktand graficznych przez uczniów klasy 3. Uczniowie będą się uczyć podstaw algorytmiki i rozwijać umiejętność rozumienia i podążania za instrukcjami krok po kroku. Dzieci nauczą się również, jak przekształcać obrazki w kod i odwrotnie. Zajęcia wprowadzą uczniów w świat myślenia komputacyjnego i kodowania w zabawny i kreatywny sposób!

AI Symphony of Emotions
Mon, Sep 23, 2024 7:59 PM

Projekt eTwinning: AI Symphony of Emotions jest międzynarodową inicjatywą szkół z całej Europy, która narodziła się z potrzeby wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w odkrywaniu i wyrażaniu emocji. Wielu z tych uczniów zmaga się z trudnościami w rozpoznawaniu, interpretacji oraz wyrażaniu własnych uczuć, dlatego projekt ten wykorzystuje muzykę i sztuczną inteligencję jako innowacyjne narzędzia do eksploracji emocji.

W czasie CodeWeek uczniowie będą używali Suno AI do komponowania utworów, które mają wyrazić konkretną emocję – radość, smutek, złość, spokój czy strach. Każdy utwór jest efektem świadomego procesu twórczego, obejmującego wybór melodii, tekstów i instrumentów, które najlepiej oddają charakter wybranej emocji. Sztuczna inteligencja pomagała uczestnikom tworzyć muzykę bez potrzeby wcześniejszego doświadczenia muzycznego, czyniąc ten proces bardziej przystępnym i inkluzyjnym.

Dla uczniów o trudniejszych potrzebach emocjonalnych ta forma wyrażania emocji stanowi wsparcie i otwartą przestrzeń do ekspresji, często trudnej do uzyskania innymi sposobami. Po stworzeniu muzyki utwory zostaną opublikowane na SoundCloud, gdzie będą uporządkowane według kategorii emocji, tworząc wirtualną galerię emocjonalnych kompozycji. Każda emocja znajdzie swoje odzwierciedlenie w osobnej sekcji, co pozwoli na głęboką analizę i odkrywanie podobieństw oraz różnic między emocjonalnym odbiorem poszczególnych utworów.

Dalszym etapem będzie wspólna dyskusja nad poszczególnymi kompozycjami – uczniowie będą mieli okazję podzielić się swoimi odczuciami i zrozumieć, jak muzyka oraz sztuczna inteligencja mogą wpłynąć na emocje. Te refleksje mają nie tylko pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji, ale także uczyć ich empatii i samoświadomości.

Projekt „AI Symphony of Emotions” to coś więcej niż tylko praca nad muzyką. To głębokie, emocjonalne doświadczenie, które umożliwia uczniom wyrażenie siebie, rozwój wewnętrzny i eksplorację emocji w bezpiecznym, przyjaznym otoczeniu.

Zajęcia w ramach Wyzwania Code Week 2024 organizowanego przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog

Zosia
Sat, Sep 13, 2025 7:06 AM

Dzień Kropki z Zosią w grupie Krasnale