Akademia Kodowania


Organized by:

Stowarzyszenie Kulturalne "Kotwica"

Contact email:

eolszewska1977@o2.pl

Happening at:
Warszawska 697, 05-850 Borzęcin Duży, Poland

From Monday 9th of October 2017 at 14:00 to Friday 20th of October 2017 at 14:00

Description:

Stowarzyszenie Kulturalne "Kotwica" działające przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym zrzesza zarówno dzieci, młodzież, nauczycieli jak również seniorów. Odbywa się tu szereg zajęć artystycznych i sportowych naromiast zajęć programwania nigdy nie było ze względu na brak potrzebnego wyposażenia. W ramach programu Meet and Code chcielibyśmy zorganizować nocne kodownie z klasą VI oraz cykl zajęć dla róznych grup wiekowych. Uczniowie w wieku 8-12 lat poznają program Scratch, Baltie oraz będą kodowali grę ScottieGo! z wykorzystaniem tabletów. W czasie zajęć dla młodzieży w wielku 13-24 lat omawiane będą podstawy języka HTML, JavaScript oraz Python. Wszyscy uczestnicy poznają również sposoby programowania robotów Ozobot oraz płytki elektronicznej Makey Makey. Roboty Ozobot koduje się przy pomocy sekwencji kolorów oraz aplikacji Ozoblockly.pl. Roboty Ozoboty będą świetnymi pomocnikami w nauce gry w szachy. Dzięki odpowiedniemu zakodowaniu płytki Makey Makey w połączeniu z róż

More information:

http://www.zspborzecin.pl/

This event is for:
 • Elementary school students
 • High school students
Main themes:
 • Basic programming concepts
 • Robotics
 • Playful coding activities
 • Visual/Block programming
Tags:
 • JavaScript
 • Scratch
 • Python
 • MakeyMakey
 • Baltie
 • Ozobot
Share the event:
October 2017
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     


Nearby upcoming events:

Szkolenie online dla uczniów szkół podstawowych dotyczące podstaw programowania w języku Python na przykładzie grafiki żółwia.
Start: Oct 13, 2018
Szkolenie online dla uczniów szkół podstawowych dotyczące algorytmiki i podstaw programowania w języku Python.
Start: Oct 20, 2018
Innowacja programowa zakłada rozwój umiejętności programowania, logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, a także umiejętności pracy zespołowej. Uczniowie będą zajmować się wizualnym programowaniem prostych sytuacji, historyjek, nauczą się myślenia algorytmicznego w praktycznych sytuacjach problemowych, będą poszukiwać w sieci informacji przydatnych w rozwiązywaniu stawianych zadań i problemów. Dużą uwagę poświęcimy zagadnieniom etycznym w środowisku komputerowo-sieciowym, czyli przestrzeganiu prawa i zasad bezpieczeństwa. Program jest także szansą na kształtowanie kompetencji miękkich wśród uczniów. Kompetencje "miękkie" koncentrują się na sposobie zachowywania się podczas pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Sprawdzają postawy umożliwiające reagowanie w sposób skuteczny w danej sytuacji. Innowacja zakłada rozwój takich umiejętności osobistych, jak zdolność do motywowania samego siebie, inicjowania nowych rozwiązań, sprawne zarządzanie sobą i swoją pracą, komunikowanie się w zespole, przekonywanie innych ich do swoich racji, motywowanie innych, inspirowanie, a także zarządzanie zespołem. W klasach, w których wdrażamy innowację, wprowadzamy także elementy oceniania kształtującego, w tym OK zeszyty dla uczniów. Nauczyciele prowadzący innowację będą uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej „Kurs – OK zeszyt”.
Start: Sep 1, 2016
Szkolny Klub Programistów działa w naszej szkole przez cały rok. W ramach tygodnia kodowania odbędą się warsztaty z kodowania w klasach 1-3. Będziemy programować offline a także z wykorzystaniem ozobotów, Photona oraz Scottie Go Edu.
Start: Sep 3, 2018